Druidcz

Jednotné normy v práci pro zdravé i invalidy?

Dobrý den. Ale jsem invalidní důchodce a pracuji ve firmě s náhradním plněním. Můj dotaz se týká norem. Ty samy o sobě mi nevadí, ale v dílnách pracují jak zdraví, tak invalidové a normy jsou pro obě skupiny jednotné. Vzhledem k povaze mého postižení (psychická porucha, nezvládám byť minimální stres a proto normy někdy plním lépe, jindy vůbec) rád bych se zeptal zda a jak se to dá řešit (a jestlůi to má vůbec cenu)

Odpovědi
jirka F

Mám podobný problém.Rodina už mě i nabízela že bych se mohl obrátit na psychologa kvůli tomu že špatně zvládám stresové situace a dohání mě to i k úzkostem(v těch horších případech),ale to jsem zamítl(Soukromé důvody).Nedivím se vám člověku se v takových situacích udělá takový těžký pocit a knedlík v krku a pak už to jede mě naopak štve že tomu někdy nelze zabránit.Zeptejte se vedoucího a sdělte mu problém s normami a třeba vám vyhoví. U každého vedoucího je to individuální záleží na ochotě a porozumnění.

koteVbote

tak ono asi záleží co je to za provoz, jak je tam posouzena stresová/psychická zátěž. pokud tam je vyšší stupeň tak by jste tu práci neměl vůbec dělat. ale vše je o domluvě. ono vím že v dnešní době je občas s prací problém tak se zeptejte mistra jestli by vás nemohl nechat na práci kde normu zvládáte. taky dělám úkolovku a taky tam máme i tělesně postižené. a více méně se dá s mistrem dohodnout kam mě dá (pochopitelně taky záleží na tom zda je materiál)