Tulenisko

Jde jednoduše připojit v dílně kamínka na dřevo pomocí průduchu ve zdi a protáhnout jím kouřovod ven?

V dílně bych rád zapojil nějaké obyčejná kamínka na dřevo. Napadlo mne využít již existující průduch ve zdi a prostě jím protáhnout kouřovod ven. Otázka zní, zda je to nějak jednoduše reálné, nebo se mám spíše spolehnout na PB kamna.

// do šiřší části bych dal klasické komínové vložky, otázkou je tedy jak moc vadí, pokud by komínek na druhé straně nebyl nad úroveň střechy, ale třeba jen půl metru nahoru a ode zdi. Okolí je vybydlené, takže ohledně kouře by nebyl problém.

Nejlepší odpověď
Kryšpín

Lze a největší radost budou mít hasiči.

Další odpovědi
Drap

Lze to poměrně snadno. Bude hořet i když to nepůjde až nad střechu. Jediným problémem bude, co na to řekne majitel, pokud neni budova tvoje.Běžně se také používají nerezové komíny, jen přišroubované ke zdi budovy ve venkovním prostoru.

aliendrone

Čistě technicky – ANO, není to nic světoborného a už jsem to i viděl v reálu (provozoval majitel nemovitosti). Jiná věc je, co na to požární předpisy atd., protože kupříkladu tento způsob řešení ti spolehlivě „vyudí“ okolobydlící. ;) :D :D

elkon

Tohle by bylo řešení, pokud by roura byla vytažená až přes úroveň střechy a bylo to odsouhlaseno majitelem budovy.

Hlada

Nelze. Kouřovod od spotřebiče na pevná paliva musí vždy jít do komína.