DIH

jednodenní pojištění na sportovní aktivitu

Nevíte jestli některá z pojišťoven má v nabídce jednodenní pojištění pro sportovní aktivity.? Která z pojišťoven má dobré pojištění za dobrou cenu??

Odpovědi
anonym

Tohle je dost nesmyslný dotaz.Uzavřít takové pojištění samozřejmě jde a asi to většina pojišťoven bude umět. Ber ale v potaz to, že každá pojišťovna má u pojistek stanoveno minimální pojistné. To znamená, že kdyby ti třeba na ten 1 den pojištění vycházelo pojistné 50,– Kč, tak když má pojišťovna stanoveno minimální pojistné 300,– Kč, tak musíš zaplatit za takové pojištění zmíněných 300,– Kč.
Ty chceš nejspíš uzavřít úrazové pojištění na nějaké sportovní aktivity. Opět to není problém. Dokonce bych Ti mohla poradit, aby sis sjednal klasické pojištění na neurčito a až důvod pojštění pomine, tak ho do 6 týdnů bez uvedení důvodů vypověděl (takže bys nakonec za pojištění nic nezaplatil), ale takovou hloupost Ti poradit nemohu, protože bych Tě tím poškodila.
U většiny pojistek totiž existuje něco jako „zkušební doba“. Někde jsou to tři měsíce, jinde až půl roku. A tohle je třeba abys věděl, protože stane-li se Ti pojistná událost do uplynutí této lhůty, tak pojišťovbna buď vůbec riziko neplní, nebo jen částečně.
Takže ve vlastním zájmu by sis měl uzavřít klasické)úrazové pojištění a nespekulovat o tom, že většinu dnů v roce je nebudeš potřebovat. Výjimkou je cestovní pojištění, kde se zkušební lhůta nepočítá, ale jedná se o zahraniční cesty, kde si jako sportovec také musíš uzavřít odpovídající pojištění (cenově vyšší než u standardní pojistky).
Mně na kancelář takhle přišli s odstupem dvou dnů zrušit pojištění dva klienti s tím, že je konec zimy a že se jim už nic nestane. Jeden měl štěstí, že jsem papíry neodeslala ještě ten den (volal mi hned večer, že si zlomil nohu). Druhý to štěstí neměl, protože úraz se mu stal asi za tři dny. Úrazy si prostě nedokáže naplánovat nikdo. Člověk je naštvaný, když se nic neděje a když platí pojistku zbytečně. Jenže když potom přijde nějaká pohroma, tak je pozdě bycha honit.
Kladeš zde otázku, z níž vyplývá, že jsi nad ní přemýšlel. Buď v klidu, těm, co jim jde o naše peníze, to v těchto oblastech myslí podstatně lépe a rychleji. Ti takové mudrlanty už dávno předběhli a způsob pojištění si proti chytračení ošetřili.
Budeš-li si přesto pojištění chtít uzavřít, tak chtěj znát podrobně výluky z pojištění.

pokazdejinak

první, co mě napadlo, že byste si každopádně měl sjednat nějakou úrazovou pojistku normálně pro život a řešit krátkodobé rizikové aktivity se svojí pojišťovnou :)

zapátrala jsem trochu v paměti :) a ověřila na netu – pojišťovna ČS má pojistku Flexi, u které máte 30 rizikových dní na rok zdarma:
http://www.po­jistovnacs.cz/fle­xi/rekreacni-sport/

a pokud nechcete mít žádnou trvanlivou pojistku, tak hledejte krátkodobé pojištění – google mi našel třeba pojišťovnu Uniqa s cenou od 50,– Kč/den, min. 2 dny
https://cesty­.uniqa.cz/frmUP­.aspx

martinnovick

Dobrý den,

Zkuste si srovnat „cestovní pojištění“ http://www.klik­pojisteni.cz/ces­tovni-pojisteni/ vychází od 16 Kč na den. Myslím si, že by se dala zakomponovat jednodenní aktivita.

jan.simecek

Zkuste ERV pojišťovnu http://www.er­vpojistovna.cz/ mají dobré ceny a dobrý přístup.