Avatar uživatele
bolak

„Jedno z dvojčat znásilňovalo, pro jistotu zavřely obě.“ – Co na to říkáte?

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/292843-policiste-v-marseille-nevedi-ktere-z-dvojcat-znasilnovalo-tak-zavreli-oba-bratry.html

Podle mýho správný řešení, když je zákon na obtíž, nebrat na něj ohledy. Konečně někdo u policie jednou použil zdravej rozum, tak by se mělo postupovat. Logicky, víme že jedno z dvojčat je viník, tak je zavřeme obě. Pokud viník bude vědět, že je policie ochotna zavřít je oba, v případě že se ani jeden nepřizná, tak by se měl přiznat a pokud tak neučiní, je to čistě jeho problém, obětuje svobodu svého bratra. A klidně bych si stál za tím, že znásilňovali oba, aby neměli jinou možnost než že se jeden z nich vyjde s pravou najevo, aby ochránil bratra. Na druhou stranu, co když v tom opravdu jedou spolu a přizná se ke všemu jen ten jeden, když uvidí že teče do bot oběma? Jak dokážou tomu druhýmu, že v tom jel taky? A pokud nejel, pak je tu ta věc že mají téměř totožnou DNA, takže ten „násilnickej gen“ budou mít pravděpodobně oba a je to jen otázka času, než se projeví i u toho druhýho, pak by bylo opět lepší zavřít je oba. Taky je tu ale ještě možnost, že se oba twýni vzájemně nesnášej, a ten co to udělal chce jen stáhnout ke dnu i svýho bráchu.

No je to pěkně zamotaný, nebo jakej na to máte názor vy? :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, anonym před 4090 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Co na to můžeme říct. Snad jen to, že jsou teď oba zavření.říkat si můžeme co chceme, ale rotzhodnutí stále zůstává na policii a na soudě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
odpomass

Bohužel to bylo momentálně jediné možné řešení. Dalším krokem by mělo být porovnání DNA (resp. hledání rozdílů obou dvojčat) pomocí dalších testů, které, byť můžou trvat měsíce, najdou skutečného pachatele. Poté bych pravému viníkovi naúčtovala odškodnění pro bratra (za to, že byl zadržen neprávem), které by musel viník zaplatit. Žádný „násilnický gen“ bych určitě nebrala v potaz, geny nám mohou předurčit určité dispozice, ale nikdy nás neovlivní stoprocentně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

To se mi nějak nezdá,protože kolektivní vina neexistuje.Snad možná v Afghánistánu,ale v USA..? Jestliže se dotyčnýmu neprokáže vina,pak je brán jako nevinný ..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

bolaku,
já nejsem policajtka a hlavně si se ségrou nejsme ani
podobný víme, nikdy bych na ni vinu nesvalila to jsme
žalovaly na sebe jako malý to jo, ale toto je vážně rozdíl !

před 4090 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Ale oni to na sebe nesvalujou, to je právě to :) Nebo aspoň z toho článku to nevyplývá, oni prostě jenom oba dva popírají vinu. :)

před 4090 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

tak to jsem taky nevyčetla, takže myslíš,
že kvůli tomu zavřou oba jó, že se jako chtěj
vyvlíknout a budou dělat ňáký testy, no jsem
zvědavá, ale jestli se střídali tak si bráchové
mohli užívat společně právě že, když to na sebe
nesvalujou co myslíš ?

před 4090 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Drap: no jako jestli jeto podle tebe správný, že zavřeli oba a nebo ne…

ale hlavně mě zajímá, co na to řekne briketka :)

před 4090 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

:) pockame si .. :) jak ji znam svedla by to na segru, a segra urcite zase na ni .. :) -iv-

před 4090 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek