Rokio

Jednalo by se o šíření poplašné zprávy, pokud bych do zapnutého mikrofonu v Kauflandu řekl Aláh akbar?

Znamená to Bůh je veliký. Neřekl bych žádnou nepravdu, ale mohl bych tím šířit paniku.

Je to vůbec trestné? Pokud ano, o který by se jednalo trestný čin?

Odpovědi
Drap

Zřejmě by se jednalo o vytržnictví.To by však posoudily orány činné v trestním řízení.

Kelt

Tady jsme v české zemi, tady lidé mluví česky. Proč bys měl mluvit cizím jazykem, když ani nevíš, jak se to píše a proč bys to vůbec chtěl dělat. Když chceš mluvit do mikrofonu, tak vystup na nějakém shromáždění a řekni to tam. A i když je u nás svoboda vyjadřování a veřejného vystupování, tak ne všechno můžeš říct. Jeden představitel automobilky řekl před pár lety něco ve smyslu Arbeit macht frei, ale protože to bylo v koncentračních táborech nad vchodem, nesetkalo se to s pozitivním ohlasem. Možná musel rezignovat.
No a to k tvému příspěvku. Může to být posuzováno jako pobuřování, nebo také jako terorismus, nebo by tě dali do blázince. Nevím.

Filip84

Tu otázku si polož jinak: proč bys měl chodit kdekoli a vyřvávat něco do mikrofonu? Myslíš, že je na to někdo zvědavý? Není, stejně, jako nikdo tady není zvědavý na ty Tvoje sebestředné otázky tohoto a podobného stylu.

Sakra, většina lidí chce žít normálně v klidu, a když jdou do Kauflandu, tak tam jdou za oučelem vykonání nákupu. Třeba potkají někoho známého, prohodí pár slov, třeba ne, ale to je asi tak jediné „vzrůšo“, na které jsou zvědaví.

U nás je kluk, holky mu říkají „Medvídek“ a znají ho ve všech obchodech. On je autista, takže třeba dojde v 5.00 pm na nákup a odchází 8.00 pm se třemi položkami. O to není, od toho ten obchod je, a jestli někdo potřebuje 10 hodin na to, aby si vybral ze třech nudlí jedny: žádný problém, k službám! Nicméně, on obtěžuje personál i zákazníky, krom opravdu blbých dotazů sahá na lidi, na zaměstnance i na zákazníky. Nemůže člověk chodit po obchodě a sahat na lidi, opravdu to nejde.

Už párkrát dostal počuni, protože vandroval do chlapů, co nemají takové pochopení pro nemocné lidi. Permanentně se vyhazuje z obchodů, policie i MěStaPo ho vozí domů, a je to pořád dokolečka dokola.

Myslíš, že je to tím, že je nemocný? Já si to nemyslím. On není hloupý, má maturitu na arcibiskupském gymnasiu v Kroměříži, prý byl výborný na mathematiku, no prostě hloupý není. Ne tak hloupý, aby nepochopil, že se na lidi nesahá. Když se mu jasně nastaví pravidla, že sáhne na člověka a žádné domlouvání, v tu chvíli jde ven, a žádné přemlouvání, já ho chytnu za ruku a límec a doslova ho vyhodím z obchodu na ulici, ty tak to funguje! Přijde, je tam tři hodiny a odejde se dvěma věcma, blbé kecy má, ale to má tak 60% důchodců taky, s tím není žádný problém, a na lidi nesahá. Ani na zákazníky, ani na zaměstnance. Ale chytrý je, jak opice, jak zjistí, že tam nejsem, tak sahá na lidi zase.

Co je na tom těžkého pochopit, že se na lidi nesahá? Jo, že má jiný názor? To může mít. Že to nechápe? Nemusí to chápat, musí rozumět tomu, že se na lidi nesahá, jinak žádný obchod!

Co si myslíš, že se stane, že jako dojdeš do Kauflandu a oni Tě pustí k mikrofonu? No, nepustí. To se tam budeš lámat silou? Tak holka uteče, security zavře dveře a zavolá na OOP. Skončíš zakleknutý, s rukama spoutanýma za zády na CPZce, pak přijede lékař a pojedeš, buďto v těch poutech, nebo „kolňou“ ve svěrací kazajce, na urgentní příjem psychiatrické nemocnice. U vás je to Brno, ne? Respektive nemocnice Znojmo má taky psychiatrické odd., ale nevím, jestli tam mají uzavřené oddělení & urgentní příjem.

Myslíš, že to tam bude nějak „príma“? Se zeptej Jirky F, tady, až tu bude, jak to tam vypadá. Není to nic moc, jako.

Ve Tvém případě bys, asi, skončil s nařízenou ústavní, a pak ambulantní, léčbou. A buď bys dodržoval, co máš, nebo ani bůh by si nevěděl rady, o s Tebou!

zjentek

Tak kdybys do to dal „jakoby“ otazník (intonace) jako tady v otázce, tak by vše mohlo vypadat že se nakupujících ptáš a třeba by sis vyslechl i názory, jako ano, ne, nevíme… 🤷‍♂️

magorvkleci

Myslím, že by to mohlo být kvalifikováno jako šíření poplašné zprávy, ale advokát by tě z toho vysekal, nejsnáz kdyby před soudem mohl prokázat, že jsi vyznavač islámu.
Každopádně by to byla velká legrace.