Jedna velice lehká na neděli

Zrovna jsem dočetl jednu velice půvabnou knížku a narazil jsem na větu"
„U třetího řidičova povinnost je stavět znova“
Ptám se tedy:

  1. Z jaké je to knížky?
  2. Vymyslel si autor tuto větu nebo má nějaký reálný základ?

Nejlepší odpověď
annas

Nejde náhodou o kvíz? Stejná otázka se objevuje i na stránce Lidé.cz. Uhodni knihu …

http://www.pra­ha4d.net/kviz/in­dex.html

Další odpovědi
Sůwa

Věta je skutečně z Jirotkova Saturnina a pronese ji dědeček, když předstírá pomatenost, aby se zbavil tety Kateřiny a jejího syna Milouše. Protože pravidlo, že tramvaj, která vjede do zastávky jako třetí musí zastavit ještě jednou je v té době nové, pozná Barbora dědečkův podvod. Dědeček totiž dlouho nebyl v Praze, nemohl ji tedy znát, ale Saturnin ho navedl. Toto pravidlo platí stále.

MacChill

Je to ze Saturnina.

S tím významem si nejsem úplně jistý, ale nějak to souvisí s tramvajovou dopravou, přesněji s zastavováním na zastávce – a je to citace z předpisu dopravního podniku z třicátých let

greycell

  1. Jan Neruda- Hřbitovní kvítí
  2. Povinné zastavení tramvaje z důvodu přepnutí řadiče rychlostí před jízdou z kopce od Vyšehradského hřbitova, poznávací bod určoval 3. hrob.