MrLadas99

jedna třetina ze osumdesáti

potřebuji vědět prosím pomocte mi ji vyřešit prosím

Nejlepší odpověď
bolak

Co to tu vidím za počty :))

1/3 z 80 znamená že když číslo 80 rozdělíš na tři díly, tak jeden ten díl bude představovat hledaný výsledek. Tzn. 80/3 > https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=ope­ra&q=80/3&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Bedy: To snad není myšleno vážně.. 26,4? Dělit třema zřejmě není taková hračka jak jsem si myslel :D

Další odpovědi
quentos

M: to jsi na tom líp než já – já neznám ani slovo „pomocte“.

Ale je dobré vědět, že v matematice „z“ znamená vlastně „krát“. Takže výsledek dostanete, vynásobíte-li 80 zlomkem 1/3. (80 je tudíž třeba též převést na zlomek, 80/1).

Bedy

To snad není myšleno vážně..
100%.........­...........80
33%..........­............?

Krásná trojčlenka – 80/100=0.8
0.8*33=26,4.
Doplňuji:
Já jsem si řekl, že 1/3 je 33% a spočítal jsem si to takle.. (ono tam bude asi chybět to 1% – 33*3=99)
Když jsem hodil do kalkulačky *33,33 periodic­kých, tak jsem se dostal k číslu těch (zaokrouhleno) 26,67 – však koukněte http://search­.seznam.cz/?q=80%2F­100*33%2C33333333333333%­3D&aq=&oq=&sou­rceid=szn-HP&thru=

O možnosti dělit třemi vím 🙂 Ale s trojčlenkou se toho dá počítat, je to jasné, není na tom, co zkazit.

Drap

Ať počítám jak počítám, tak pořád mě vychází 26,66666.