Jedna stručná a nic nenarušující otázka je zajímavější. Nenarušuje obvyklé strnulosti, nemá zásadní nápad, …

prostě nevadí. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-by-trvalo-spocitat-vsechny-hvezdy-ve-vesmiru

a moje otázka vás přivádí k šílenství? http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-na-zemi-pouzita-lidska-existence-jako-biologicka-zbran

Proč ne? Vždyť i u ní se může člověk odreagovat. Zasmát. Vítám odpovědi. Já svou otázkou nezabírám víc než 1MB. Veškerá civilizace je už vyučena školou Velkého třesku? Bůh neexistuje, nebo je? Ví to někdo? Je na světě někdo, kdo by se po celý čas neptal po smyslu bytí, existence, od časů opic po Akvinského, až do dneška? Civilní člověk vstřebává oficiální zprávy z poslanecké sněmovny, nevadí mu bestselery, ani Harry Potter. Civilní člověk nesmí mít nápady. A když má, prodá je. Hlavně musí rychle pracovat. Honem honem. „Dodělejte to dneska ať sem zítra nemusíme chodit.“ Stalo se snad někdy, že bych nemusel jít makat jak blb, protože jsem svou práci odvedl včas? A mou otázkou kterou pokládám ve volné chvíli – nic závažného neřeším, patřím jinam? To budu na obtíž v ústavech, kde se nesmí kouřit, kde se nesmí přemýšlet, kde se nesmí člověk na cokoliv zeptat, kde je pouhý objekt který se musí večer uklidit, zastlat, ukázat mu kde je záchod, zhasínat mu světlo? Nebo se opravdu ptát opatrně aby to nikomu neublížilo?
Googluj „Achird, Kaffa, Izar“ Já jsem autorem.

Nejlepší odpověď
MA-SU-KA

I ta první otázka, co vhodně uvádíš (Jak dlouho by trvalo spočítat všechny hvězdy ve vesmíru?) mě příjde ujetá, nic mi však nepodsouvá, jako ta tvoje… ale nechci tě dráždit, protože moc dobře chápu, že jsi na to celičký žití zůstal sám… a tak tě z toho důvodu budu respektovat (ale reakci po mě nechtěj).

Další odpovědi
led

prvý odkaz je „zaujímavejší“ práve pre svoju nenáročnosť, za to ten druhý núti človeka zamyslieť sa (a to strašne bolí) a dokonca aj vyhľadávať znalostio téme.
Presne ako hovoríte: „Civilní člověk nesmí mít nápady. A když má, prodá je. Hlavně musí rychle pracovat. Honem honem.“
Ale to predsa od nás nechcite, aby sme dokonca aj rozmýšľali.

hanulka11

Tvé myšlení je tak zvláštní, že mi připadá trochu víc ujeté.Nechápu jak se vůbec zrodí takové myšlenky ??????