Rokio

Jedná se v tomto případě o polehčující okolnost přiznání?

Jsou tři kamarádi. Jmenují se Rokio, George a Marcel. George je wrestlingový šampión a Marcel je kulturista. Ti se rozhodnou, že půjdou do hospody a tam si dají několik piv. Pak zaplatí a jdou domů.

Cestou ale uvidí skupinku lidí nejmenovaného etnika, kteří se dopouštějí vandalismu. George si usmyslí, že by bylo hrdinství jim v tom zabránit, a tak přemluví Marcela, aby je zmlátili. Vandalové toho pak nechali.

Rokio to mezitím nakameroval chytrým mobilním telefonem, a dal to na Facebook. K tomu napsal, že dva hrdinové – George a Marcel – zabránili dokonání zločinu a k dále dodal, že každý, kdo bude dělat bordel v tomto městě, může se těšit na železnou pěst George a Marcela.

Jedná se v tomto případě o přiznání, když se k tomuto incidentu Marcel a George přiznali, i když to bylo za pomoci Rokia, který dostal povolení ke zveřejnění od George a Marcela?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… Rokio je pěknej srab, do rvačky se nezapojil, jen kameroval (takto hovoří nejmenovaní spoluobčané) a jen vše nabonzoval na fejsko, aby se jim mohli snáze pomstít >>> pěknej kámoš, ten Rokio …

Další odpovědi
Drap

To mohou posoudit pouze orgány činné v trestím řízení. Jak to vyhodnotí nelze předjímat.

ivzez

Podle mne to není přiznání, video bylo zveřejněno s jiným účelem.

»Nakamerovat«? To máš maturitu z češtiny?