Adamos00

Jedná se o teroristický útok?

Pokud při něm nikdo neumře nebo se nezraní.. vím že to je vysoce nepravděpodobné ale pokud by se to stalo nebylo by to jen velmi drahé poškození majetku?

Nejlepší odpověď
dubraro

Účelem terorismu je vyvolávat strach. Takže i když to teroristům nevyjde a nikoho nezabijí, jejich cíle je dosaženo, lidé se budou bát a takovou akci je možno označit za teroristickou.
Další věc je, jaká bude reakce napadených. Jestli budou teroristům ustupovat (jako v evropských zemích), nebo se aktivně bránit (jako v Izraeli).

Další odpovědi
Dismas

Pořád by to byl teroristický útok. Mnoho lidí si pod pojmem teroristický útok vybaví jen muslo, co se odpálí v davu, ale teroristický útok je i to, co jsi popsal. Dělaly to za studené války různé levičácké organizace.

Drap

To musí posoudit soud.

Nuk nuk

Je úplně jedno, jestli se „dílo podaří“ nebo ne, stále je to teroristický útok. Víte, kolik mají v izraelských věznicích lidí, kteří se o teroristický útok jen pokusili? Kdyby takové odsoudili jen za poškození majetku, tak už Izrael dávno neexistuje.