Rokio

Jedná se o protimluv, pokud někdo chce mít skromný pohřeb hezky pod zem?

Pokud si dotyčný přeje být pohřben skromně (nechce mít drahý pohřeb), ale zároveň by chtěl po smrti do rakve do země, jedná se o oximóron, neboli protimluv?

Je možné nemít drahý pohřeb a zároveň být pohřben do země?

Nejlepší odpověď
Drap

Co je drahé? To je relativní. Může být i levný pohřeb do země.

Další odpovědi
klumprt

Pohřeb do země může mít různou cenu. Někdo třeba nechce kremaci např. z náboženských důvodů, takže mu nezbývá než nechat se zakopat. A to se dá pořídit levněji – prostá rakev, bez muziky, bez průvodu, bez faráře nebo draze. Takže může být skromný pohřeb do země v rámci pohřbů do země.

Jinak, mně je vcelku jedno, jak se zbaví rodina a společnost mého těla. Sám navrhuju spálit a někde rozprášit, abych nikomu nepřekážel. Jestli někdo bude mít potřebu za můj pohřeb utratit statisíce, jestli mě budou chtít nabalzamovat a vystavit v mauzoleu jako toho ruského plešouna, nebo mě napíchnou na kůl (jen žádám, aby to bylo až po smrti) a vystaví u brány do města, tak prosím, nemám s tím problém. Fantazii se meze nekladou.

ivzez

Pohřeb do země je podle mne drahý.
Nedovedu si představit, že by vyšel levněji než kremace.

zjentek

Sotva ses narodil cucáku tak koukej nejdřív makat a nevymejšlej způsoby jak se ULEJT ty oximormone.

Lgee

nejlepší je když člověk umře, vyhodit na silnici nebo prodat do bodie konzervy aspoň si pejsci užijou víc masa. Podle mě je Pohřeb zcela zbytečný protože to jsou zbitečné peníze když nebožtík o tom už nebude vědět :D

Zdroj: vlastní hlava