zjentek

Jedná se v případě níže o jednostopá, či dvoustopá vozidla?

A pokud jsou kola naopak, jako třeba vidíme v linku pod podotázkou? ;)

https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2017/10/14/17/48/a­pe-2851254_960_720.jpg

Zdroj Pixabay a je to i v tom adresním řádku…

Nejlepší odpověď
Lamalam

Podle techničáku to je motorka, čili vozidlo jednostopé.

Další odpovědi
Edison

Existovaly i dvoustopé, ale nevím co měly v techničáku. Obecně je vcelku úplně jedno, jak stroj vypadá, ale podstatné je, co má uvedeno v TP, neboli jak je homologováno. Typicky třeba kategorie N1. Ačkoli je to osobák, tak homologováno je jako náklaďák. A mohly takto být homologovány i obyčejné kombíky, většinou mívaly oddělený nákladní prostor mřížkou, ve vyjímečných případech posílenou zadní nápravu. Dělalo se to tak kvůli odpisům a daním.

mzm

to jsou samozřejmě vozidla třístopá. :)
Podle zákona na toto vozidlo stačí A (https://zakony­prolidi.cz/cs/2000-361 – §80a)

Spíš mě zaráží, že je to A a řídí se jako B, ale nakonec proč ne.

Edison

Nejsou dvoustopá vozidla. Jsou jen vícestopá s koly umístěnými symetricky k podélné ose vozidla. Kolika stopá by bya vozidla třeba s tuplákama? Nebo s rozdílnými rozchody na nápravách? 😉

mzm

Vícestopá? 🙂
A silniční válce, co mají stejný válec vpředu i vzadu jsou samozřejmě vozidla jednostopá. 🙂