Dismas

Jedná se o genocidu?

Jedná se o genocidu, když vojsko zaútočí na bezpečnou zónu, kterou nepřátelé maskovaní za civilisty využívali ke svým výpadům a vojáci postřílí všechny bojeschopné muže, avšak ženy a děti nechají jít?
Doplněno:Tak proč je Srebrenica považována za genocidu?

Nejlepší odpověď
Hans51

Mezinárodní právo trestní genocidu definuje jako úmyslné a systematické zničení, celé nebo části, etnické, rasové, náboženské nebo národnostní skupiny. Pokud by Vaše situace na tuto definici šla „napasovat“ (v podrobnostech), určitě o genocidu půjde.

Další odpovědi
Drap

Ne, nejedná.
Wiki:
Genocida (latinsky genocidium) je zločin proti lidskosti definovaný mezinárodním trestním právem jako „úmyslné a systematické zničení, celé nebo části, etnické, rasové, náboženské nebo národnostní skupiny“[1] ačkoliv co znamená „část“ je předmětem debaty právníků.[2]

vojtináč128

Ne. Genocida je zaměřená na lidi jiné řasy, orientace,vyznání apod. Když tak to zastřelí muže ,jak popisuješ ,jedná se spíše o strategický tah.

Rokio

Ne. Toto jsou jatka. Genocida bývá z rasového, náboženského, etnického nebo jiného důvodu.