carlos11

Jedná se o duševní poruchu?

Manželka se po patnáctiletém manželství chová nepřiměřeným způsobem. Její hlavní prioritou je zajistit co nejvíce jídla, co se nedá zkonzumovat odmítá . Všude má umělé květiny.Mražáky narvané akčními produkty. Nepřipouští žádnou debatu o změně . Ten, kdo se o to snaží stane se nesmiřitelným nepřítelem .Takto dopadli i moje rodiče.Odmítá jim i návštěvu vnuků. Nevím, co s tím dělat.K doktorovi nechce.

Odpovědi
Lencis

No tak tady je každá rada drahá… nedokážu takto „od stolu“ poradit a už vůbec nemohu diagnostikovat duševní poruchu. Každopádně jde-li o nějaký rýzný posun v jejím chování může jít o problém spojený s depresí, nutkavým stavem, ale třeba i s menopauzou nebo nemocí… k lékaři ji nutit nemůžete, mohlo by se vám stát že se ještě více zablokuje. Ať je vaše paní v jakémkoliv stavu neměla by k vám ztratit důvěru. Osobně vám navrhuji konzultaci s psychologem či s psychiatrem. Zkuste co nejpodrobněji, ale zároveň objektivně (tím myslím bez svého názoru na věc… neřeště co vám se nelíbí a co byste dělal jinak) zmapovat její chování a pak sám navštivte odborníka. Předejte mu informace o manželčině chování a zkuste s ním najít příčinu a radu jak postupovat.

Možná že zjistíte že vám tím žena chce jen něco sdělit… třeba touží po nějaké změně atd…

Přeji hodně štěstí a opět klidný a spokojený vztah.