Rokio

Jedná se o braní božího jména nadarmo, když řeknu tohle… (pokračování v popisu otázky)?

Ježíši Kriste! Já ti vážně děkuji.

Vždyť Ježíše tak chválím, tak by to neměl být hřích.

Pokud to ale je hřích, je to lehký, nebo těžký hřích? Nebo je dokonce smrtelný hřích?

Odpovědi
Roman71

Ježíš Kristus je Boží Syn, ale i v tomto případě se dá uplatnit stejné nařízení zákona, jako v případě Božího osobního jména. Brát Boží jméno nadarmo, nebo taky nevážit si Toho, kdo toto jméno nosí, znamená mimo jiné i nahrazování Božího osobního jména Jehova (hebrejsky JHVH (v originále psáno zprava doleva)) a nahrazovat ho v Biblích výrazy jako „Hospodin“.

PS: Odkaz pod odpovědí není propagační, ale čistě informativní.

Zdroj: https://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/1001061204