Stříbrný

Jedna paušální daň pro malé živnostníky?

A dokonce prý mohou živnostníci ušetřit i na účetní. Jak se ale dopočítají třeba správného obratu? A pokud tak prý kontroly postrádají smysl a už budou moct mít všichni klidné spaní, taky co by se kontrolorům ukazovalo, že, tak jak se to bude ověřovat? Není to celé jen jedno velké, nerealizovatelné, populistické estébákovo sci-fi?

Zdroj: https://moneymag.cz/…

Odpovědi:

Zlatý

Já si nějak nedovedu představit, že by to někomu snížilo
administrativu a státu by podle mne naopak narostla.

Další otázka je, jestli by se aspoň části podnikatelů
paušální daň vyplatila. Ten článek mne nepřesvědčil
a odborné názory jsem zatím nezaznamenala.

Zlatý

Přeloženo do češtiny: Za výpalné státu 65 tis. nebude nutné podávat daňové přiznání a nebude možná daňová kontrola. Vypadá to, že faktury těchto podnikatelů se stanou dobrým platidlem. Bude pak ještě někdo platit daně?

Zlatý

Tak paušální daň není nic nového a pro dost podnikatelů je nevýhodná. Vyhovuje pouze úzkému okruhu podnikatelů. Pouze těm, co mají velmi nízké náklady. "Novum" by snad mělo být placení zdravotního a sociálního pojištění spolu s daní jednou částkou. Nicméně všechno se bude muset vypočítat tak jako dosud. Nevidím žádnou velkou výhodu v tom jestli údaje které nyní píši na tři papíry, bych psal na jeden. Méně těch údajů nebude a všechno stejně podávám přes internet ( jedině v tom je budoucnost).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 972
Zlatý mosoj 483
Zlatý ivzez 476
Zlatý Hlada 302
Zlatý gecco 271
Zlatý annas 217
Zlatý Kepler 206
Zlatý standa 201
Zlatý led 198
Zlatý hanulka11 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.