autacek

Jedna paušální daň pro malé živnostníky?

A dokonce prý mohou živnostníci ušetřit i na účetní. Jak se ale dopočítají třeba správného obratu? A pokud tak prý kontroly postrádají smysl a už budou moct mít všichni klidné spaní, taky co by se kontrolorům ukazovalo, že, tak jak se to bude ověřovat? Není to celé jen jedno velké, nerealizovatelné, populistické estébákovo sci-fi?

Zdroj: https://money­mag.cz/dane-mzdy/11443-jedna-pausalni-dan-pro-male-zivnostniky-je-to-krok-spravnym-smerem-rikaji-odbornici

Odpovědi
ivzez

Já si nějak nedovedu představit, že by to někomu snížilo
administrativu a státu by podle mne naopak narostla.

Další otázka je, jestli by se aspoň části podnikatelů
paušální daň vyplatila. Ten článek mne nepřesvědčil
a odborné názory jsem zatím nezaznamenala.

Hlada

Přeloženo do češtiny: Za výpalné státu 65 tis. nebude nutné podávat daňové přiznání a nebude možná daňová kontrola. Vypadá to, že faktury těchto podnikatelů se stanou dobrým platidlem. Bude pak ještě někdo platit daně?

mosoj

Tak paušální daň není nic nového a pro dost podnikatelů je nevýhodná. Vyhovuje pouze úzkému okruhu podnikatelů. Pouze těm, co mají velmi nízké náklady. „Novum“ by snad mělo být placení zdravotního a sociálního pojištění spolu s daní jednou částkou. Nicméně všechno se bude muset vypočítat tak jako dosud. Nevidím žádnou velkou výhodu v tom jestli údaje které nyní píši na tři papíry, bych psal na jeden. Méně těch údajů nebude a všechno stejně podávám přes internet ( jedině v tom je budoucnost).