Avatar uživatele
Kepler

Jedli jste už suši? Jak vám chutnalo?

Dnes ho prodávali v Kauflandu jako novinku, tak jse to koupil ze zvědavosti. Popravdě nijak mě to neoslovilo.
Občas zaexperimentuju a zkouším cizokrajné kuchyně. Zkoušel jsem i thajskou.Jaký máte postoj k takovýmto jídlům?

https://pixaba­y.com/cs/su%C­5%A1i-nastavit-nigiri-maki-ryby-716456/

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? quentos, Anikitos před 2034 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Muffz

Jiná odpověď

Klasická chyba u sushi – koupit si nekvalitní, zmražené a rozmražené paskvily a říct, že to není dobré. Doporučuji zajít do sushi restaurace, která pracuje s kvalitními a čerstvými surovinami, to sushi chutná úplně, ale úplně jinak. Ano, je to drahá sranda, ale jednou za čas stojí za to. K tomu se musí dojít, mně to napoprvé taky moc nechutnalo (ale taky jsem zkusil nekvalitní zdroj), teď se po něm můžu utlouct, děláme si i vlastní doma. Navíc je to zdravé.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jiná odpověď

Chybí kladné možnosti. Já sushi zkusil a trochu mi zachutnalo, ale rozhodně to není jídlo které bych jedl denně. Je předražené (pokud je kvalitní) a chutí nějak neosloví.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Jiná odpověď

Jedl jsem několikrát. Připravené čerstvé od odborníka je podstatně lepší než tyto prodávané a průmyslově vyráběné. Neni to špatné, celkem mě chutnalo, ale nijak zvláště nenadchlo. Nemám totiž již od dětství rád rýži.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Anikitos

Běžně připravuju jídla cizích kuchyní - která?

Mám rád řeckou/balkánskou kuchyni (gyros, ty jejich feta sýry aj.), pak italskou, tureckou (sorbet, šerbet. káva a sladkosti – chalva, baklava, lokum,…)-
Nějak moc nerozlišuju jídlo podle zemí ani kultur. Jím prostě co je dobré – teda co mi chutná (ať je to odkudkoli).

Suši jsem ještě neměl, ale kámoška mi to pořád chválí, tak se to brzy chystám okoštovat. :3

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jiná odpověď

Kombinace ryby s rýží mne neláká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Jiná odpověď

chutná

Upravil/a: Arne1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Běžně připravuju jídla cizích kuchyní - která?

Byli jsme nedávno na running sushi, byl to můj dárek pro partnera, zaplatíš předem, usaděj tě a můžeš 2 hodiny neomezeně baštit :D jezdí to tam kolem tebe na malých talířkách, různý asijský polívky, sushi, krevety, sladký… Dávala jsem si obyč sushi s okurkou, lehce namočila do sojovky s trochou wasabi pasty a moc jsem si pochutnala :) párkrát jsem si je dělala i doma sama…
Jinak často vařím podle indické kuchyně, takže hodně koření, luštěnin a rýže nebo brambor, bez masa a hodně zeleniny. Umím taky skvělé chilli con tofu :))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marketa.konv

Jiná odpověď

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Jiná odpověď

Sním to, ale mezi mé favority to rozhodně nepatří. Byl jsem i v suši restauraci, kde to jezdí dokola po dopravníku a každý si bere podle zájmu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Muffz: netvrdím, že bylo stejně dobré jako z japonské restaurace, ale určitě to nebylo připravené z nějakého zmrazeného polotovaru. To by ani nešlo. Bylo to čerstvě připravené, dokonale upravené, jen chlazené na tácku pod fólií. A taky dost drahé.

před 2034 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Muffz

Je důležité, jestli nebyl třeba přemražený losos, to vždycky znechutí celou rybu. Jako my taky když nevíme, co na oběd, koupíme z Lidlu nebo Kaufu tyhle sushi, přežijeme to a je to bez práce, ale restaurace je restaurace. Drahé to je, ale je třeba si uvědomit, že v restauraci třeba 8ks hosomaki (ty obyčejné kolečka) s lososem stojí minimálně 80kč. Větší kousky stojí třeba 40kč za kus.

Ale když jsme u cen, tak já osobně se třeba najím ze dvou setů, tj. 16ks za 160kč, což je i cena normálního jídla v jakékoliv jiné restauraci. :)

před 2034 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek