Kepler

Jedli jste už suši? Jak vám chutnalo?

Dnes ho prodávali v Kauflandu jako novinku, tak jse to koupil ze zvědavosti. Popravdě nijak mě to neoslovilo.
Občas zaexperimentuju a zkouším cizokrajné kuchyně. Zkoušel jsem i thajskou.Jaký máte postoj k takovýmto jídlům?

https://pixaba­y.com/cs/su%C­5%A1i-nastavit-nigiri-maki-ryby-716456/

Nejlepší odpověď
Muffz

Jiná odpověď

Klasická chyba u sushi – koupit si nekvalitní, zmražené a rozmražené paskvily a říct, že to není dobré. Doporučuji zajít do sushi restaurace, která pracuje s kvalitními a čerstvými surovinami, to sushi chutná úplně, ale úplně jinak. Ano, je to drahá sranda, ale jednou za čas stojí za to. K tomu se musí dojít, mně to napoprvé taky moc nechutnalo (ale taky jsem zkusil nekvalitní zdroj), teď se po něm můžu utlouct, děláme si i vlastní doma. Navíc je to zdravé.

Další odpovědi
anonym

Jiná odpověď

Chybí kladné možnosti. Já sushi zkusil a trochu mi zachutnalo, ale rozhodně to není jídlo které bych jedl denně. Je předražené (pokud je kvalitní) a chutí nějak neosloví.

Drap

Jiná odpověď

Jedl jsem několikrát. Připravené čerstvé od odborníka je podstatně lepší než tyto prodávané a průmyslově vyráběné. Neni to špatné, celkem mě chutnalo, ale nijak zvláště nenadchlo. Nemám totiž již od dětství rád rýži.

Anikitos

Běžně připravuju jídla cizích kuchyní - která?

Mám rád řeckou/balkánskou kuchyni (gyros, ty jejich feta sýry aj.), pak italskou, tureckou (sorbet, šerbet. káva a sladkosti – chalva, baklava, lokum,…)-
Nějak moc nerozlišuju jídlo podle zemí ani kultur. Jím prostě co je dobré – teda co mi chutná (ať je to odkudkoli).

Suši jsem ještě neměl, ale kámoška mi to pořád chválí, tak se to brzy chystám okoštovat. :3

ivzez

Jiná odpověď

Kombinace ryby s rýží mne neláká.

Arne1

Jiná odpověď

chutná

RyuzakiKate

Běžně připravuju jídla cizích kuchyní - která?

Byli jsme nedávno na running sushi, byl to můj dárek pro partnera, zaplatíš předem, usaděj tě a můžeš 2 hodiny neomezeně baštit :D jezdí to tam kolem tebe na malých talířkách, různý asijský polívky, sushi, krevety, sladký… Dávala jsem si obyč sushi s okurkou, lehce namočila do sojovky s trochou wasabi pasty a moc jsem si pochutnala :) párkrát jsem si je dělala i doma sama…
Jinak často vařím podle indické kuchyně, takže hodně koření, luštěnin a rýže nebo brambor, bez masa a hodně zeleniny. Umím taky skvělé chilli con tofu :))

marketa.konv

Jiná odpověď

Emefej

Jiná odpověď

Sním to, ale mezi mé favority to rozhodně nepatří. Byl jsem i v suši restauraci, kde to jezdí dokola po dopravníku a každý si bere podle zájmu.

Kepler

Muffz: netvrdím, že bylo stejně dobré jako z japonské restaurace, ale určitě to nebylo připravené z nějakého zmrazeného polotovaru. To by ani nešlo. Bylo to čerstvě připravené, dokonale upravené, jen chlazené na tácku pod fólií. A taky dost drahé.

Muffz

Je důležité, jestli nebyl třeba přemražený losos, to vždycky znechutí celou rybu. Jako my taky když nevíme, co na oběd, koupíme z Lidlu nebo Kaufu tyhle sushi, přežijeme to a je to bez práce, ale restaurace je restaurace. Drahé to je, ale je třeba si uvědomit, že v restauraci třeba 8ks hosomaki (ty obyčejné kolečka) s lososem stojí minimálně 80kč. Větší kousky stojí třeba 40kč za kus.

Ale když jsme u cen, tak já osobně se třeba najím ze dvou setů, tj. 16ks za 160kč, což je i cena normálního jídla v jakékoliv jiné restauraci. :)