Complex

Jediné, co opravdu musíme, je platit daně a zemřít?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne, taky NEMUSÍŠ platit daně a zemřít. Jenom zpravidla o něco dříve.

Další odpovědi
annas

Je rozdíl mezi musím a chci. Dělám to, protože chci, Mám pocit, že to musím dělat jiná skutečnost.

Nic nemusíme, pokud nechceme. Bohužel, třeba nechceme ještě umřít, ale musíme, protože tak to máme určené. Do hrobu musíme všíchni.

Musím platit daně či všechno ostatní? Když nechci, nemusím, ale pokud budu mít za to postih, je třeba ho brát. Odpojí mě elektřinu, plyn, vodu.

Zde sloveso muset získává trochu jiný nádech – mít povinnost, tedy jde o jistý nátlak daný objektivní skutečností.

Tak je to s ostatními činnostmi. Kvůli tomu, abych žila a pomohla ostatním, beru to, co dělám, jako morální povinnost, pokud to nechci přímo dělat. Je to moje rozhodnutí, svobodná vůle.

ivzez

No, já třeba musím minimálně dýchat, pít a jíst.
Ani bez bydlení bych se neobešla.