klob1

Jediná křižovatka v ČR, kde na kruhovém objezdu se bliká do leva?

Tak ve vyhlášce je, že při objíždění po kruhovém objezdu se nebliká doleva, a bliká se jen při výjezdu ven, tak blinkr vpravo. Jenže tady všichni řidiči blikají vlevo? Mají blikat vlevo nebo ne? Co vy jako řidiči na to?
Doplňuji:
http://www.ma­py.cz/#!x=15.842148&y=50­.202039&z=19&t=s&q=hra­dec%2520kr%25C3%25A1lov%­25C3%25A9&qp=9­.563041_47.731299_21­.536073_51.592371_6&d=­firm_435138_1

http://www.ma­py.cz/#!x=15.843478&y=50­.201619&z=16&t=s&q=hra­dec%2520kr%25C3%25A1lov%­25C3%25A9&qp=9­.563041_47.731299_21­.536073_51.592371_6&d=­firm_435138_1

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Blikat vlevo

Nejedná se o kruhový objezd!!
To, že je někde křižovatka do ´kulata´ neznamená, že jde o kruhový objezd – kruhový objezd musí být vyznačen značkou (C01) – ale půdorys může mít libovolného tvaru.
Toto je poněkud složitější křižovatka řízená semafory (pokud nebudou fungovat,pak buďto řízená policistou a nebo je přednost určena ´pravidlem pravé ruky).
___
Takže – pokud řidič odbočuje doleva, musí dát znamení o změně směru – jako na kterékoli jiné křižovatce.

Další odpovědi
mosoj

Blikat vlevo

Tak on to není kruhový objezd. Je to obyčejná křižovatka jednosměrek, řízená semafory. Takže v levém pruhu blikat do leva ( to je snad jasné, měníš směr a na vozovce je šipka do leva). Pravý pruh možnost přímo nebo také do leva ( do leva blikám, rovně ne !). Do prava nemohu je tam značka zákaz vjezdu do jednosměrné silnice. Takže vždy blikám pouze do leva, ale o kruhový objezd se nejedná !!!!
Doplňuji:
Tak trochu zpět. Na Seznamu je ten reál přehlednější. Jedná se o křižovatku řízenou semafory s částečným kruhovým objezdem. Pravé pruhy a odbočování do prava je vyvedeno mimo kruhový objezd. Bliká se do prava i do leva, podle toho kam měním směr jízdy. Již jsem takovou křižovatku někde projížděl. Jinak je to docela pěkný mišmaš. Je se třeba řídit semafory a vodorovným značením.

jpau

Blikat vlevo

Už se to asi snažil popsat mosoj – to, na co jsi tady odkázala není kruháč (nejlépe se kruháč pozná tak, že je před ním značka zdroj1). To na co jsi dala odkaz je naprosto obyčejná křižovatka – to že je „dokola“ z ní nedělá kruhový objezd. Kruhový objezd máš třeba tady (zdroj2). Když budeš sledovat, jak ukazují šipky na silnici (tzn. přikázané směry) ve Tvém odkazu a porovnáš to s tím, co jsem sem dal já, tak poznáš rozdíl.

zdroj1: http://common­s.wikimedia.or­g/wiki/File:CZ_traf­fic_mark_C1_rou­ndabout.svg

zdroj2: http://www.ma­py.cz/#!x=14.395997&y=50­.100464&z=17&t=s&q=dej­vice&qp=14.309912_50­.070488_14.481957_50­.132974_12&l=15

jáára

Blikat vlevo

jelikož jsem z HK, tak jsem na téhle křižovatce dělal autoškolu. tam jde o to, že se v tom kruháči přejíždí z pruhu do pruhu, jinak bych se tam točil pořád dokola.
Doplňuji:
https://www.go­ogle.cz/maps/@50­.201789,15.841351,3a,5­4.5y,105.42h,95­.14t/data=!3m4!1e1!­3m2!1sq6yHjIK­JyDaNDBeeQN6MSA!2e0
všiměte si značek – je to kruháč

mandat

Blikat vlevo

Nikoltyna

Neblikat vlevo

Quimby

Blikat vlevo

https://www.go­ogle.cz/maps/@50­.201649,15.842594,3a,7­5y,3.23h,70t/da­ta=!3m4!1e1!3m2!1s2by­uK1Btmwaiw_AUv­mf2kA!2e0?hl=cs

Mapel

Blikat vlevo

A není to jediná. V Ústí nad Labem je také.

Zbynas

Neblikat vlevo

lukas.zmizik

Blikat vlevo

Ano, kruhový objezd to není,…

Ale občas narazíme na kruhový objezd s více pruhy. Pak při přejíždění z jednoho pruhu do druhého platí paragraf „Jízda v jízdních pruzích“ a dáváme znamení o změně směru jízdy.

Tedy v takovém případě používáme i levý blinkr uvnitř kruhového objezdu…

honza19hk

Blikat vlevo

Doplňuji:
rozhodně blikat,protože jako hradečák vím, že to není kruhák.Tudíž ukazovat při jakékoli změně směru.

cukrar

Neblikat vlevo

Není třeba blikat, páč je to kruhák. To že tam řidiči blikají, je proto, že zapomněli, že vjeli na kruhák, páč jim to připadá jako křižovatka. Jelikož tam jezdím často, musím přiznat, že jsem se domníval, že to není kruhová křižovatka.

arygnoc

no, je tam značka kruhový objazd.

teda neblikať.

mosoj

Kdo smazal ten Google a proč ?

Quimby

Někdo mi to smazal no, tady to je https://www.go­ogle.cz/maps/@50­.201649,15.842594,3a,7­5y,3.23h,70t/da­ta=!3m4!1e1!3m2!1s2by­uK1Btmwaiw_AUv­mf2kA!2e0?hl=cs

mosoj

Zmizel i odkaz na křižovatku. Ono se to nesmí ?