dust8

Jedí kanibalové i mozky?

Nejlepší odpověď
annas

Něco zde
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-chutna-nejvice-kanibalum-z-lidskych-tel

Mozky nejedí, i když v minulosti ano.

"Kuru

Kuru je onemocnění nervového systému.

Příčiny
Kuru je velmi vzácné onemocnění. Je to způsobeno infekčním proteinem (prionem) nacházejícím se v kontaminované lidské mozkové tkáni.

Kuru se nachází mezi lidmi z Nové Guineje, kteří praktikovali formu kanibalismu, při kterém jedli mozky mrtvých jako součást pohřebního rituálu. Tato praxe se zastavila v roce 1960, ale případy kuru byly hlášeny ještě mnoho let poté, protože nemoc má dlouhou inkubační dobu. Inkubační doba je doba, po které se projevuj í onemocnění.

Kuru způsobí změny mozku a nervového systému podobného Creutzfeldt-Jakobově chorobě . U krav se podobné choroby nazývají spongiformní encefalopatie (BSE), také nemoc šílených krav.

Hlavním rizikovým faktorem pro kuru je konzumace lidské mozkové tkáně, která může obsahovat infekční částice."https://me­dlineplus.gov/en­cy/article/001379­.htm

Dnes není kanibalismus přímo zakázaný, Ale těžké najít pachatele, protože jde o vzájemný souhlas.

Kdysi syrové maso – kromě konzumace mozku – léčilo.

Bílkoviny vytvářejí houbovité otvory. Přežívají proces vaření a pokud jsou konzumovány, jsou vysoce nakažlivé.

https://www.npr­.org/sections/the­salt/2016/09/06­/482952588/when-people-ate-people-a-strange-disease-emerged

Další odpovědi
Disraeli

Určitě někteří jo, záleží kteří. Každý má svou „delikatesu.“ Někteří orgány, nejčastější je maso. Kteřísi myslím jedli snad všechno kromě kostí (využíj, co se se dá. Neplýtváme). Jiní jedli jen svoje oblíbené části.
Že je někdo masožravec taky neznamená, že nezbytně jí i mozek a vnitřnosti prasete, krávy atd. (i když tlačenku, jitrnici a podobné jo, játra jsou hodně běžná, pak i srdce atd).
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vnit%C5%99nos­ti

Drap

Neznám sice gastronomii kanibalů, ale divil bych se, kdyby nejedli. Mozek je chutný a výživný snad ze všech živočichů.