lukas.zmizik

jeden „nesmyslny“ vyzkum ukazal, ze

jidlo, ktere vam spadne na prumerne cistou podlahu a vy jej seberete do ctyr vterin, muzete bez obav snist…

(neplati to na svickovou na smetane ani na madarsky gulas)

obecne tedy, muze tohle byt pro vas zasadni zasada, ze dejme tomu tatranku spadnutou na zem oprasite a dojite, nebo ji hodite psovi?

Nejlepší odpověď
Jikra

No tak já narazil na jiný výzkum který to zase popíral.Zkrátka jak to spadne na zem je to okamžitě kontaminované.Ač důchodce nejsem na tom tak zle abych musel žrát jídlo ze země a nebo z kontejnéru.To bych radši zrušil platbu za internet(měsíčně 13 bochníků chleba) a prodal PC abych měl na kus žvance z krámu a ne ze země.

Další odpovědi
iceT

Nám mamka vždycky říkala,že co je na zemi se nezvedá,potaž­mo není.

briketka10

nejsem na hlavu padlá, že když mi něco spadne na zem, abych to nesnědla, nemám na vyhazování..
ruce mám už tak dost chromý, občas mi na zem něco spadne.. a když to jde oprášit, nebo omýt tak to prostě sním ! někdy to jídlo i tepelně upravuju tak proč bych ho vyhazovala tam žádný bakterie přeci nejsou, výzkumy lžou !
a ty bakterie máme všichni v sobě i Vy co nejíte jídlo ze země..

venkovan

Podstatně víc bakterií máme na svých rukou. kokám, jak na mne čumí z klávesnice a provozují adrealinový sport – unikají pod klávecou na kterou právě tluču.
ten výkum může být v rovině, že do tří vteřin když jídlo seberem a rychle sníme, se ty nalepené bakterie nedokáží namnožit do stádi aby ohlozili naše zdraví.
Ale otázka je, co je to průměrně špinavá pdlaha. Stačí, že zvenku si na botách přineseme vajíčka cizopasníků, v místě přezouvání si jen jen přesuneme na domácí obuv a potom vše v kuchyni, jidelně sníme se spadlých chlebíčkem.
Když nemusím, snažím se dodržet čistotu. Ale zas pracuji v terénu, kde není kde si umyý ani ruce. někdy se pohybuji v místech, kde chrápou bezdomáči, homosexuálové apod., a při pohybu v takových místech by byl čert, abych se něčeho po nich nenadýchal. kdo viděl a zná pelechy bezdomáčů v houštinách, tak asi uzná, že je to víc o zdraví, než to jen uklidit.

lexx

Dojím třeba nakouslou tatranku ztracenou u kontejneru, no a co, jenom konec odhryznu a vyplivnu, víte Vy ogaři co je to hlad ? Nežertuji tentokrát, to ne.

LaDy MuSiC

Něco o tom slyšela. Je to proto, že do čtyř vteřin tam asi tak nalezou bakterie. Myslím, že pokud bych teda tu tatranku sebrala za dvě vteřiny tak bych jí asi snědla. Mimochodem bavíme se o rozbalené tatrance, že ano? :)

va58

Já jsem to slyšela se 3 vteřinami a když mi nějaké jídlo spadne na zem, automaticky ho seberu, ale při tom si od té doby počítám, kolik vteřin to je. V naprosté většině případů se to nepodaří a i když jo, jídlo ze země opravdu NEJÍM.