RyuzakiKate

Jeden dědek z protějšího paneláku mi vysloveně čumí do okna, jak se k tomu mám postavit?

Asi před týdnem jsem si z okna chtěla vyfotit oblohu, a poté jsem si všimla, že na balkoně z protějšího okna někdo sedí a dívá se mým směrem. O chvíli později si dokonce vzal dalekohled. Tajně jsem se sem tam koukla, jestli se stále dívá – díval.
Dnes se mi to stalo zase. Otevřela jsem si okno na vikýř a všimla si ho, okamžitě nahmátl opět dalekohled. Neváhala jsem a zatáhla na chvilku žaluzie…
Je mi to fakt nepříjemný, nevím, jestli si to jen namlouvám, že se dívá sem nebo na dělníky na lešení, ale to asi těžko… Vždycky vysedává na tom balkoně nebo je opřený o zábradlí a kouká kolem, nejčastěji buď před sebe nebo sem… Vůbec to nechápu, jestli si tenkrát myslel, že ho fotím??
Co byste dělali vy na mém místě? Nechali to být? Pořídili si vzduchovku? Vyřídili to?

Nejlepší odpověď
anonym

Pořídila bych si dalekohled a také bych se na něho dívala.
Doplňuji:
Třeba se na Vás dívá, že jste hezká žena nebo je prostě jenom zvědavý. Hlavně mu nedovolte aby viděl více – třeba když se převlékáte. Jsou dívky které se opalují nahoře bez na viditelných místech a potom jsou překvapené, že je někdo sleduje. Pokud by Vás stále sledoval, tak bych ho poprosila aby s tím přestal. A pokud ne, tak řešit dál a nebo nechat být.

Další odpovědi
venkovan

Zkus na balkón bez plavek a dalšího oblečení. Pokud dostane infarkt – koukal na tebe.
Pokud to s ním nesekne, tak buď je zdravý a bušení srdce ho nezabije a nebou koukal jinam a nebo je na chlapce.
Další věc je, si toho nevšímat – na ulici se na nás kouká kde kdo.
Pokud šmíruje do oken, na noc bych dal jedno světlo co nejblíž k oknu tak aby svítilo ven. Zpravidla se přes něj nedá dívat dovnitř. Potom už zbývají jen žaluzie a záclony.
Nicméně – jsou země, kde tradicí je v oknech nemít záclony ani závěsy. Záleží jen na tom, jak se doma chováme.

suaeda

To je bohužel taková blbá zábava některých „nejenom“ dědulů. U nás se dokonce přihodilo, že městský policajti se na sídlišti kamerou dívali večer lidem do oken a přes den (v letě) k rybníku, kde se lidé opalovali. Pravděpodobně si někdo stěžoval tak se to tak rok již neděje a kamera je nasměrovaná tam kam má tj. na parkoviště.
Co poradit? Nedávat dědulovi moc šancí. A moc se neukazovat. Zřejmě Vás někdy viděl a tak čeká na další příležitost. Případně jak radí <Alesh> a využít manžela nebo nějakého hromotluka, aby jej ne zmlátil, ale jen zastrašil.
Doplňuji:
Také mě napadlo – pokud si budete jistá, že na Vás kouká tak použít zrcadlo a poslat mu nazpět pěkný prasátko.

Alesh

Vzduchovka je málo, já bych si vzal spíš bazuku. 🙂

No, asi budeš pěkná ženská, tak se děda chlípně ukájí. 😉 Určitě je to něco jako obtěžování a nepochybně na to nějaký paragraf patrně občanského zákoníku bude myslet. Nějaký ten přestupek by se z toho jistě dal vykouzlit. Čili pořídit důkazy, navštívit PČR a uvidíš, zaplatí nějaké to pětikilo pokuty a třeba bude klid. Nebo pošli manžela, ať si s ním promluví. A nebo se na to vyprdni a choď na balkón jen v plavkách. 🙂

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ba­zuka

honza19hk

u nás byl také jeden dědek co takhle šmíroval z vedlejšího baráku.Jednou po mě dokonce hodil vajíčko a tím u mě skončil. z domu jsem vzal vojenskou dýmovnici a hodil jsem mu ji do otevřenýho okna.Půl hodiny se z jeho bytu valil obrovský červený kouř.Udělal jsem to 2× a byl od něho pokoj. Řekl jsem mu: Dýmovnic mám dost takže není problém to zopakovat.
Doplňuji:
alesh: bazuky je na něj škoda.Já bych mu tam hodil kostku C-4.

jmhad

Čumění není zakázaný.Maximálně ho můžeš kontaktovat a říci mu,že je ti to nepříjemné.Ale to se ti jen vysměje.Jó v USA by mu to zakázal soud,ale u nás máme jinou demokracii.

anonym

mě to taky dělal dědek, když jsem se ve starém bytě opalovala na balkoně, tak čuměl dalekohledem, tak jsem vzala velký papír a napsala jsem něco jako -nečum sem dědku, nebo tak něco a ještě jsem mu ukázala prostředník

pizlicka

k dedku zády:-)