lukas.zmizik

jeden dealer z Herbalife prohlásil toto:

Pokud se někdo rozhodne hubnout hladovkou a ztratí za měsíc 8 kilo, jedná se o 4 kilogramy tuku a 4 kilogramy svalové hmoty… a jelikož po takovéto dietě získá člověk svoji hmotnost rychle a snadno zpátky, získá vlastně už jen 8 kilo tuků…

Je na tom něco pravdy?

Nejlepší odpověď
beer

Dealeři mají přece vždycky pravdu. A ani nezáleží na tom co prodávají, jsou to jedineční „odborníci“ ! ))

Další odpovědi
briketka10

na tento Herbalife kdysi skočila moje kamarádka v Praze, ale to bylo už asi před 10 lety, pila jen koktejly nic nejedla, hubla a docela hodně, ale najednou začala ztrácet dobrou náladu, padaly jí vlasy apod. a jednou jsme jely v tramvaji a tam mi omdlela, domlouvaly jsme jí s kolegyněmi v práci i s její maminkou, aby přestala a pomohlo to..
tyto hladovky jsou vážně nanic !!

iceT

Co je to vlastně pojem “jo-jo” efekt?
Jedná se o neustále se opakující snižování a zvyšování váhy. Většinou se tento “jo-jo” efekt objeví, pokud člověk chce zhubnout radikálně a ve velmi krátké době. Nastolení velmi přísného režimu vystřídá dříve či později opět návrat ke starým zvykům. Nikdo totiž tyto rychlo diety, které se podobají spíše hladovkám, nemůže dlouho vydržet. Naše tělo je velmi „moudré“, pokud zpozoruje, že dostává stále méně a méně energie, živin, vitamínů a minerálů, najede na úsporný systém a v obavě o ještě horší časy si i to málo, co přijme, schovává do zásoby. Dochází pak ke zpomalování metabolismu. K tomu, aby příště zhubnul, bude muset ještě více omezit přísun potravin. To už se mu ale bude daleko hůře hubnout, naopak velmi lehce přibere vše s několika kily zpět. Zásadní totiž je, že při drastickém hubnutí nehubnete tuky, ale spíše svalovinu a také vodu. Po ukončení diety přiberete zpět tuk, ne ale ztracené svaly. Tomuto bludnému kruhu se říká “jo-jo” efekt. Další důvod k “jo-jo” efektu může být rychlý návrat k původním nevhodným stravovacím návykům po třeba i zdravé dietě. Tato varianta není tak zdravotně nebezpečná jako při nezdravém hubnutí.

http://www.hub­nuti.org/ency­klopedie/jojo-efekt