Avatar uživatele
TajemnySir

Jeden citát..

Tak si tak brouzdám na netu, pročítám diskuze, až narazím na jeden citát co mi uvízl v hlavě. Možná to citát ani není, google mi k tomu totiž nic neřekl a osobně když se nad tím zamýšlím pořád nedokáži pochopit jeho podstatu.. A když jsem se jedno ráno díval na televizi, na nějaký film, zde bylo řečeno něco ve stylu – Každý debil umí zbourat stodolu, ale jenom tesař ji dovede postavit. Přesné znění si už nepamatuji.

„Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.“

Co myslíte, že znamená? :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4016 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Přesně to co to říká. Něco poničit, nebo neudělat dokáže každý. Ovšem něco zbudovat vyžaduje fortel, znalosti a přemýšlení

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Bourat nějakou stodolu, budovu, chatu jde přece snadno, zvládné každý jedinec, i když je třeba být opatrný.
Jenže postavit něco nového, v úsloví dřevěnou stodolu, je náročnější. To nedokáže každý.. To je práce pro odborníka, tedy pro tesaře. Jego práce je je důležitá, protože je zaměstnaný stavěním krovů a jiných hrubších dřevěných konstrukcí, . tedy postaví i stodolu..
Doplňuji:
Dá se to brát i obecně jako poučení.

Snadno se zničí vztahy mezi lidmi, ale jejich obnova není tak snadná, je mnohem náročnější – každý to nezvládne …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek