amelie95

Ječné zrno

Udělalo se mi velké ječné zrno pod víčkem.Nemám to u řas ale z druhé strany u oka.Moc to bolí a nějak pichnou to nemůžu.Vypichla bych si oko a bolelo by to. Za jak dlouho to zmizí? Dnes už to mám 3. den. Není něco na urychlení? Bude to bolet až to praskne?Děkuji
Doplňuji:
Z čeho se ječ.zrno může vytvořit?

Nejlepší odpověď
roxy52

Já si pamatuju,že mě na to babička vždy dala list kapusty,který lehce spařila,aby zvláčněl a na noc mě ho zabalený v obvaze přilepila na oko.Hned bylo zrno pryč.Tedˇ je otázkou,jaká byla kapusta dřív a jaká je dnes.

Další odpovědi
štamgast

Nic bolet nebude, jen počkej, ono zmizí samo a bezbolestně, nic nepíchej. Já mám ječné zrno tak týden a ono pak samo zmizí, většinou se vzbudím ráno a mám kolem oka vytečený hnis a zrno je pryč.

hanny 2

Mrkni sem – http://jecnez­rno.cz/

anonym

Ophthalmo-septonex 😉

venkovan

Roxy – už jsem se lekl, že zmizelo oko. Ale ono jen to ječné zrno.

MK44

Ječné zrno vzniká ucpáním kanálků v kůži podobně jako uhry, ale může jít i o nějakou infekci. Pokud to do několika dní nezmizí, doporučuji navštívit očního lékaře. Oko vypláchne a předepíše kapky nebo mastičku. Hlavně nic nepropichovat! Ve vytrvalém případě to lze řešit i ambulantním chirurgickým zákrokem, který je sice bezbolestný, protože Vám oko umrtví kapkami, ale otáčejí přitom víčko (podle toho, kde to zrno je), k čemuž dlužno podotknout, že jsou na světě příjemnější zážitky, ale není to nic hroznýho. Oko pak, tuším, na jeden den zavážou. V důsledku umrtvení pak oko několik dní špatně zaostřuje.