Avatar uživatele
amelie95

Ječné zrno

Udělalo se mi velké ječné zrno pod víčkem.Nemám to u řas ale z druhé strany u oka.Moc to bolí a nějak pichnou to nemůžu.Vypichla bych si oko a bolelo by to. Za jak dlouho to zmizí? Dnes už to mám 3. den. Není něco na urychlení? Bude to bolet až to praskne?Děkuji
Doplňuji:
Z čeho se ječ.zrno může vytvořit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, Damiana před 4465 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
roxy52

Já si pamatuju,že mě na to babička vždy dala list kapusty,který lehce spařila,aby zvláčněl a na noc mě ho zabalený v obvaze přilepila na oko.Hned bylo zrno pryč.Tedˇ je otázkou,jaká byla kapusta dřív a jaká je dnes.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
štamgast

Nic bolet nebude, jen počkej, ono zmizí samo a bezbolestně, nic nepíchej. Já mám ječné zrno tak týden a ono pak samo zmizí, většinou se vzbudím ráno a mám kolem oka vytečený hnis a zrno je pryč.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Mrkni sem – http://jecnez­rno.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ophthalmo-septonex 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Roxy – už jsem se lekl, že zmizelo oko. Ale ono jen to ječné zrno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Ječné zrno vzniká ucpáním kanálků v kůži podobně jako uhry, ale může jít i o nějakou infekci. Pokud to do několika dní nezmizí, doporučuji navštívit očního lékaře. Oko vypláchne a předepíše kapky nebo mastičku. Hlavně nic nepropichovat! Ve vytrvalém případě to lze řešit i ambulantním chirurgickým zákrokem, který je sice bezbolestný, protože Vám oko umrtví kapkami, ale otáčejí přitom víčko (podle toho, kde to zrno je), k čemuž dlužno podotknout, že jsou na světě příjemnější zážitky, ale není to nic hroznýho. Oko pak, tuším, na jeden den zavážou. V důsledku umrtvení pak oko několik dní špatně zaostřuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek