FlAsh_7

Je zvyšování hodnoty pasivní příjem?

Je zvyšování hodnoty nějaké věci (staré bankovky/mince/znám­ky)pasivní příjem? Stále tím vlastně dostáváme bez práce nějakou hodnotu.

Nejlepší odpověď
nyjono

Není. Hodnota není příjem. Za hodnotu si dovolenou nekoupíš.
Příjm by to byl, až bys ty bankovky prodal. A protože je potřeba udělat ten úkon prodeje, není to pasivní příjem.

Michálek1245

Ono záleží, jak ten pasivní příjem chápete. Ale třeba v ukládání peněz do zlata bych fakt neřekl, že to zlato vytváří nějaký pasivní příjem. Naopak se mu ale zvyšuje hodnota. Takže obecně vzato bych řekl, že zvyšování hodnoty nevytváří pasivní příjem. To ale neznamená, že se to nevyplatí. :) Alespoň to je můj názor.