Tabea

Je žraločí maso chutné a výživné?

Nejlepší odpověď
Kepler

Sám jsem jej nikdy neochutnal, ale ti co ano, říkalí: nic moc, nebo ne-e. Nevím, jestli to plati všech druhů žraloků a způsobů jejich úpravy, ale pro ilustraci aspoň toto:
https://www.ji­meto.cz/hakarl-zraloci-maso/

Další odpovědi
Drap

Výživné i zdravé je. Jedl jsem ho několikrát. Záleží kdo a jak ho připravuje. Osobně bych ho hodnotil, jako velmi chutné.

da ny

Moc mi toto nejkvalitnější rybí maso chutná. Bohužel jsem ho již dlouho neměla.
Menší steaky jsou prima, bez kostí, jen s páteří. Je to dietní rybí maso,
méně tučné než. např. losos a tuňák.
Několik let (po revoluci) byl běžným, cenově přijatelným, čerstvým i mraženým sortimentem v supermarketech. Nyní jen v některých. V nabídce restaurací, kde se čerstvá ryba vždy prodala.
https://www.spor­tuj.com/zralo­ci-maso/

Rybí maso obecně je lehké, dietní, zdravé méně tučné. Kvalitní bílkovina, nenasycené mastné kyseliny, pár vitamínů a minerálních prvků (to i jiná masa). Zdravá potravina.

annas

Podobná otázka v archivu

„Jakou chuť má maso žraloka? Je zde někdo, kdo ho ochutnal?“
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakou-chut-ma-maso-zraloka-je-zde-nekdo-kdo-ho-ochutnal

Mě nějak nenadchlo,.

Ještě k výživnosti, Podle Asiatů obsahuje maso dost bílkovin, je tedy výživné, ale evropští výživoví poradci i uvádějí, že tyto bílkoviny jsou těžko stravitelné. Navíc žralok má v sobě hodně nebezpečné rtuti.

Nedávno jsem to slyšela v nějakém pořadu o vaření.

Emefej

Jedl jsem dvakrát, nechutnalo.

autacek

Záleží na tom, čím se takový jedinec živí. Lidožrouta bych si teda pro jistotu nedal.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.