Je známé,že snad každý stát má svoji vlaku,hymnu,znak,ná­rodní jídlo,ale má také svůj typický hudební nástroj ?

Doplňuji:
Jo,jo, i absolvent základní školy by pochopil,že se jedná o vlajku,když další uvedené se týkají státu.
P.S. Na vysokoškoláka docela trapné! ☹

Nejlepší odpověď
barnajka

Rozhodně ne každý, ale kupodivu dost států svůj národní hudební nástroj má.
Snad neexistuje země, která by neměla svou tradiční lidovou hudbu, lidový písničky…a právě v nich se dá vypozorovat, jaký nástroj daný národ nejvíc používá. S trochou fantazie tomuto hudebnímu nástroji můžeme říkat ‚národní‘ ;)

A vedle toho jsou samozřejmě země, který mají vysloveně svůj typický zvuk.
Třeba Arménie má duduk a shvee, Indie sitár, Řecko lyru a bouzouki, Skotsko/Irsko dudy a hurdy gurdy, Finsko housle, Anglie zvon, Itálie mandolínu, Havaj ukulele, Japonsko koto, Maďarsko cimbál, Francie akordeon, Rusko akordeon a balalajku, Španělsko kytaru, latinskoamerické země zase perkusní nástroje obecně (popř. kytaru)…
A dalo by se pokračovat dál a dál ;)
Doplňuji:
iceT: Moje řeč! :)

Dr.Axl: Bylo to fakt nutný?! :)

Barbakan: A just bych doktorovi ukázala, že mě nevytočí! ;)

Další odpovědi
iceT

Boha jeho,LIDI,nechcete trochu zklidnit hormony?
Snad každému někdy uteče písmeno nebo se překlepne,ale herdek hned kvůli tomu vytahovat zbraně?To je to pískoviště tady tak malé?
Doplňuji:
No,já jen,že to zasnubování bylo mnohem příjemnější číst,než to handrkování o slovíčka a písmenka,a jeden pak neví co je myšleno žertem a co už ne…

anonym

Po sveřepé snaze být originální, se ti to konečně podařilo, protože „vlaka“ jako příznak státu, to tu teda fakt ještě nikoho nenapadlo!
P.S. Aha, pokud jsi to mínil jako rébus, pak jsi to měl hodit do rubriky Hádanky. A tys asi nepochopil ironii, to je daleko horší až ubohé a alibistické, protože jak uvádíš, už i absolvent ZŠ se naučí správně psát.
Doplněna:
ad iceT & barnajka, to je jen takové kolegiální škádlení, už jsme si to v diskuzi vyříkali, račte nahlédnout, pohoršené dámy!
barnajčina korektní odpověď nás natolik zahanbila, že se teď zřejmě oba stydíme v koutku.
S iv jsme si hráli na zásnuby, s barbakanem zase na kohouty.

Conchus

Ne, každý ne, jen některý.

Vůbec jsem se nezabýval překlepem. Jen konstatuji, že každý stát nemá charakteristický hudební nástroj. Čtěte prosím dobře, co sám napíšete a co vám napíší jiní.

anonym

Ale barnajko,dr.axl mě nevytočil,na to nemá! 🙂

barnajka

Stejně se vám dvěma divím, že už si nedáte pokoj jednou provždy… Víte, jak je to povznášející zážitek, takový vodpuštění? :))

anonym

Tak vida. Odpověď Barnajky je vyczerpávající a děkuji za ni.

anonym

Je až s podivem,že se (|Dr.Axl)zaobíráš nevloženými písmeny ve slovech a nedáš kloudnou odpověď,kterou přímo vyžaduje KODEX !!!

anonym

Právě, že jsem reagoval na kodex, kde je uvedeno, že otázka má být jasná a srozumitelná, zameť si nejprve před vlastním prahem. Uznávám, že v impulzivních odpovědích se ojedinělé překlepy tolerují, jenže v tučné hlavičce otázky to dává zmatečný smysl. Na fóru se prezentuješ, tak by ses nemusel zbytečně a opakovaně shazovat.

anonym

Vzpomínáš na Tvoji odpověď ? Nicméně, neber to osobně, snažím se být objektivní ke všem a stejně tak si hlídám gramatiku, i když občasný překlep také ujede, jako nakonec každému, jsme lidé omylní.

anonym

OK, nic osobního, ale ty si občas koleduješ, u jiných bych to dávno přehlédl. Jenže konfliktní se starými vroubky je prostě víc na tapetě a vlastně tě směruji k lepšímu vyjadřování, což je osvěta.
To bys koukal, jak plísním annas, že je zbrklá a impulzivní a neustále opakuje trapné chyby.

annas

Dr.Axl, vadí mně zveřejňování jakýchkoliv informací ze soukromí. Nepovažuji se za dokonalou na rozdíl od vás.

anonym

Jo a ještě k tomu popuzování, já tě přece pochválil za originalitu, mohl sis už všimnout, že v mých projevech si dávám majzla, aby byly v náznacích a nežalovatelné, tedy ani v kolizi s kodexem.

anonym

A upozornil jsi admina na chybu v KODEXu ?
„Použtí“ nenávistné řeči, chvástání se a popuzování