Avatar uživatele
anonym

Je známé,že snad každý stát má svoji vlaku,hymnu,znak,ná­rodní jídlo,ale má také svůj typický hudební nástroj ?

Doplňuji:
Jo,jo, i absolvent základní školy by pochopil,že se jedná o vlajku,když další uvedené se týkají státu.
P.S. Na vysokoškoláka docela trapné! ☹

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Andělé, barnajka, Deli, zl@tk@ před 4479 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
barnajka

Rozhodně ne každý, ale kupodivu dost států svůj národní hudební nástroj má.
Snad neexistuje země, která by neměla svou tradiční lidovou hudbu, lidový písničky…a právě v nich se dá vypozorovat, jaký nástroj daný národ nejvíc používá. S trochou fantazie tomuto hudebnímu nástroji můžeme říkat ‚národní‘ ;)

A vedle toho jsou samozřejmě země, který mají vysloveně svůj typický zvuk.
Třeba Arménie má duduk a shvee, Indie sitár, Řecko lyru a bouzouki, Skotsko/Irsko dudy a hurdy gurdy, Finsko housle, Anglie zvon, Itálie mandolínu, Havaj ukulele, Japonsko koto, Maďarsko cimbál, Francie akordeon, Rusko akordeon a balalajku, Španělsko kytaru, latinskoamerické země zase perkusní nástroje obecně (popř. kytaru)…
A dalo by se pokračovat dál a dál ;)
Doplňuji:
iceT: Moje řeč! :)

Dr.Axl: Bylo to fakt nutný?! :)

Barbakan: A just bych doktorovi ukázala, že mě nevytočí! ;)

Upravil/a: barnajka

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Boha jeho,LIDI,nechcete trochu zklidnit hormony?
Snad každému někdy uteče písmeno nebo se překlepne,ale herdek hned kvůli tomu vytahovat zbraně?To je to pískoviště tady tak malé?
Doplňuji:
No,já jen,že to zasnubování bylo mnohem příjemnější číst,než to handrkování o slovíčka a písmenka,a jeden pak neví co je myšleno žertem a co už ne…

Upravil/a: iceT

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Po sveřepé snaze být originální, se ti to konečně podařilo, protože „vlaka“ jako příznak státu, to tu teda fakt ještě nikoho nenapadlo!
P.S. Aha, pokud jsi to mínil jako rébus, pak jsi to měl hodit do rubriky Hádanky. A tys asi nepochopil ironii, to je daleko horší až ubohé a alibistické, protože jak uvádíš, už i absolvent ZŠ se naučí správně psát.
Doplněna:
ad iceT & barnajka, to je jen takové kolegiální škádlení, už jsme si to v diskuzi vyříkali, račte nahlédnout, pohoršené dámy!
barnajčina korektní odpověď nás natolik zahanbila, že se teď zřejmě oba stydíme v koutku.
S iv jsme si hráli na zásnuby, s barbakanem zase na kohouty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Ne, každý ne, jen některý.

Vůbec jsem se nezabýval překlepem. Jen konstatuji, že každý stát nemá charakteristický hudební nástroj. Čtěte prosím dobře, co sám napíšete a co vám napíší jiní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ale barnajko,dr.axl mě nevytočil,na to nemá! 🙂

před 4479 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barnajka

Stejně se vám dvěma divím, že už si nedáte pokoj jednou provždy… Víte, jak je to povznášející zážitek, takový vodpuštění? :))

před 4479 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak vida. Odpověď Barnajky je vyczerpávající a děkuji za ni.

před 4479 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Je až s podivem,že se (|Dr.Axl)zaobíráš nevloženými písmeny ve slovech a nedáš kloudnou odpověď,kterou přímo vyžaduje KODEX !!!

před 4479 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Právě, že jsem reagoval na kodex, kde je uvedeno, že otázka má být jasná a srozumitelná, zameť si nejprve před vlastním prahem. Uznávám, že v impulzivních odpovědích se ojedinělé překlepy tolerují, jenže v tučné hlavičce otázky to dává zmatečný smysl. Na fóru se prezentuješ, tak by ses nemusel zbytečně a opakovaně shazovat.

před 4479 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Vzpomínáš na Tvoji odpověď ? Nicméně, neber to osobně, snažím se být objektivní ke všem a stejně tak si hlídám gramatiku, i když občasný překlep také ujede, jako nakonec každému, jsme lidé omylní.

před 4479 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

OK, nic osobního, ale ty si občas koleduješ, u jiných bych to dávno přehlédl. Jenže konfliktní se starými vroubky je prostě víc na tapetě a vlastně tě směruji k lepšímu vyjadřování, což je osvěta.
To bys koukal, jak plísním annas, že je zbrklá a impulzivní a neustále opakuje trapné chyby.

před 4479 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Dr.Axl, vadí mně zveřejňování jakýchkoliv informací ze soukromí. Nepovažuji se za dokonalou na rozdíl od vás.

před 4477 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jo a ještě k tomu popuzování, já tě přece pochválil za originalitu, mohl sis už všimnout, že v mých projevech si dávám majzla, aby byly v náznacích a nežalovatelné, tedy ani v kolizi s kodexem.

před 4479 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

A upozornil jsi admina na chybu v KODEXu ?
„Použtí“ nenávistné řeči, chvástání se a popuzování

před 4479 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek