autacek

Je znám nějaký, ať již živočich nebo rostlina, u nichž by se pro své rozmnožování musela spojit víc než dvě „pohlaví“?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ne, v „normální“ přírodě existují pouze dvě pohlaví.

Další odpovědi
Kepler

Není. Jedno pohlaví má chromozomy pouze X, druhé X i Y. Podle toho vznikne jedinec buď samičí, nebo samčí. Nic mezi tím. Leda by byl ještě chromozom Z a ten by určoval politickou orientaci.

Mc Merkurion

… vzhledem k tomu, že ještě nenalezli živočicha či rostlinu, co by měla tři pohlaví, toto nikdo nezkoumal …