pepe88

Je změření krevního tlaku přesné?

Pás z tlakoměru nestačí na moje ruce,sestra musí přidržovat.

Nejlepší odpověď
marci1

Asi ano. U mé praktické lékařky mají i tlakoměr se širším pásem na ruku. Viděla jsem jak sestra pacientovi vyměnila tlakoměr za jiný s širším pásem. 🙂

Další odpovědi
Drap

Pro potřeby vyšetření dostatečně přesné.

gecco

Pokud sestra přidržuje pás stálou silou, nemá ´krátký´ pás na přesnost měření vliv.
Pokud síla přidržení kolísá, je měření kolísavě nepřesné…
😉

mosoj

Není. Takové měření je k ničemu. Zejména tehdy pokud má tonometr automatické nafukování manžety. Je to stejně nepřesné, jako když suchý zip při nafukování povoluje.