Rokio

Je zloděj většinou zlým člověkem?

Krádež podle mě není tak špatná, aby byl zloděj považován za zlého člověka. Dvojnásob to platí, pokud je to například drobný zlodějíček, nebo kleptoman.

Co myslíte vy?

Nejlepší odpověď
Drap

Ty, jako křesťan bys měl vědět, že krást se nemá. Krádež je krádež, ať ukradneš málo, nebo hodně.
Mám vnuka, za rok půjde do školy. Kdyby se takto zeptal, hned dostane facana.

Další odpovědi
zjentek

Jsou situace kdy neřešíš, zda krást se nemá. Například při válečném stavu a další a další situace. kdy se „moderní“ svět bez zlodějiny prakticky neobejde. Dokonce jsem přesvědčen, že se bez ní neobejde celý náš ekonomický systém. To co jedni opěvují jako obchodního ducha, podnikatelskou schopnost, valný příjem či třeba jakýsi druh HOSPODÁŘSTVÍ, bývá často právě prachsprostou zlodějinou, někdy i posvěcenou zákony či celými státy. );

Pokud z naší země vytěžíš více než potřebuješ a přebytky prodáš za peníze zbohatlíků, ukradl jsi mi od huby synku. A MUSÍŠ POČÍTAT s tím, že po životě tě čeká jenom peklo (což je věta, jíž ti zde zároveň odpovídám na cirka polovinu tvých dotazů v archivu).

Kepler

Ne nutně. Třeba když krade jídlo bohatým, aby neumřel hlady. A za krádež veškerých zásob Becherovky na Pražském hradě by měl dostat Řád bílého lva.

paul1

Určitě se najdou případy, kdy krádež může být dokonce chvályhodným činem. Například když potencionálnímu vrahovi ukradneš zbraň, nebo distributorovi pervitin, atd. Nebo prolhanému politikovi připravený prolhaný projev 😁

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.