hapiky

Je životní úroveň Rusů tak mizerná, že musí krást a drancovat?

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/cla­nek/televize-klimatizace-i-skutr-rusti-vojaci-posilaji-domu-lup-z-ukrajiny-40392637

Nejlepší odpověď
Kepler

Na největší zemi na světě s tak obrovským přírodním bohatstvím mají opravdu mizerný národní důchod (menší než Itálie). Prostě neumí hospodařit a tak drancují a kradou. V Rusku, více, než kdekoliv jinde, platí: Lidé nejsou důležití, důležitý je stát!

Další odpovědi
zjentek

Ano. A leckde je to i horší. Například na Ukrajině je taková životní úroveň, že musejí tyto ruské ubožáky ještě okrádat, plynem počínaje a vůbec by ty chudáky nejraději za pomoci Západu viděli na úplném dně existence, viz Donbas a nacisti dříve (u nás se tací najdou také je to člověk od člověka charakter od charakteru).

_Bůh_

Ano, bylo zachyceno x telefonátů mezi Rusy, jak jsou překvapení, co všechno na Ukrajině mají, a jak jsou rádi ze svých „úlovků“. Vedle toho si řada ruských vojáků musí také krást jídlo, pokud jsou odříznutí od zásobování. Někteří ruští vojáci od Ukrajinců také nakupovali v obchodech, ale to bylo na začátku operace, když si ještě mysleli, že jedou Ukrajince osvobodit a ti je budou vítat. Teď už vědí, že je nikdo vítat nebude.

Někteří z prvních vojáků na Ukrajině si dokonce zašli na policejní stanici pro pomoc, když nevěděli cestu – byli samozřejmě zatčeni.

Pepa25

Podle mě není problém v životní úrovni, ale především ve válce jako takové. Ti ruští vojáci vůbec nemají na Ukrajině co dělat! Samozřejmě čím chudší země, tím morálka vojáků horší.

aliendrone

Jo, to je válka. Chudí Rusové obírají ještě mnohem chudší Ukrajince. :)
Buď rád, že nejsi na mém místě – představ si, že by se Rusáci zmocnili tvého auta, které ti Ukrajinci s takovou námahou ukradli a dotáhli na Ukrajinu, aby měli chudáčci s čím jezdit. Z toho by tě jistě trefil šlak! ;) :D :D

hapiky

aliendrone: O to šlo Putinovy. Srazit Ukrajinu na kolena a vyrabovat co se dá. Než se z toho vzpamatují uplyne dlouhá doba a budou vzhlížet k Rusku jako na vyspělejší stát. Ono se ovšem stane něco jiného. Na kolena spadne Rusko a Ukrajina se bude dívat na Rusko ještě s větším opovržením jako na rozvojovou zemi.

aliendrone

hapiky>>> Možná, ale pravděpodobnější je, že zůstalo na Ukrajině. Po zmizení ho satelitní vyhledávání chvilku lokalizovalo ve Lvově a naposledy kousek od Oděsy. To se mi nejeví jako dobrá cesta do Ruska. :(

zjentek

Rabování není vše, co se při válce naskytne. Pro mnoho chlapců se skýtá příležitost, jak se taky poprvé a často i naposledy pomilovat s někým hezkým, mladým.

hapiky

zjente: Ty nazýváš znásilnění pomilováním.
To slovo používal Stalin k obhajobě ruských vojáků, kteří znásilňovali všechny dívky, které potkaly.