Je zivotni postoj dulezitejsi nez znalosti?

Ahojte, zajima me jedna vec. Souhlasite s nazorem, ze v zivote je dulezitejsi zivotni postoj (pozitivni, vesely, mam to nekde, nezdolny) vic, nez znalosti? Podle me to tak bude, jelikoz znam lidi, kteri jsou neskutecne pozitivni, v nicem se nepytvaji, neresi chyby a minulosz, a maji uspesne zamestnani a celkove zivot. Zatimco lidi, kteri porad neco resi, jsou smutni, rezignovani a nemaji se, o co oprit. Souhlasite tedy s tim, ze lide, kteri jsou nezdolni a maji pozitivni nahled na svet jsou stastnejsi a úspěšnější?

Odpovědi
ivzez

Nesouhlasím, všeho moc škodí.
Bylo by to ale na delší rozbor,
na který tu není dost prostoru.

Kepler

Znalosti a odbornost se určitě hodí ve vědeckých oborech a všude tam, kde je jistá úroveň vzdělání nezbytným předpokladem. I zapšklý člověk může cítit uspokojení, pokud má dobré výsledky. Zato velkým šéfem může být i veskrze pozitivní člověk, který to umí s lidma, má vůdčí schopnosti, ale jinak dohromady moc znalostí nemá. Takže nelze posuzovat jednostranně. Ale jinak souhlasím, pozitivní člověk je určitě spokojenější.

led

Životný postoj vychádza zo znalostí a skúseností.
Bez vlastných znalostí a skúseností ste ako nepopísaný kus papiera, prijímate každú informáciu bez rozlíšenia jej užitočnosti a hodnoty. Aj toto je životný postoj mnohých – veria všetkému, čo mocní tohto sveta povedia. Ale v prípade znalosti už začnú meniť svoj pohľad a postoj k danéj téme. Teraz hovorím o všeobecných hodnotách, nerozlišujem pozitívny a negatívny postoj. Ten sa vyvíja na základe znalostí, vlastností a skúseností jednotlivca.

Teraz túto mikroprednášku zhrniem do jednej vety:
K životnému postoju sú potrebné znalosti a vlastnosti, pokiaľ potrebné znalosti a vlastnosti nemáte, váš životný postoj je premenlivý.