Kelt

Je život opravdu nejdůležitější věc ve vesmíru?

Rozměry vesmíru jsou nepředstavitelné a množství, hvězd, hvězdokup, slunečních soustav a jiných objektů počítáme na miliardy, přesto život je zatím prokazatelně pouze na naší Zemi. Takže kdybychom sestavili Gaussovu křivku toho nejdokonalejšího, co je na každém objektu, dostala by se Země do oblasti náhodných chyb, takže život je z vesmírného hlediska vlastně náhoda. Na vrcholu té Gaussovy křivky by asi byla temná hmota. Takže co si o tom mám myslet? A co si myslíte vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Takhle jsem o tom ještě nepřemýšlel. Mé osobní přesvědčení je takové, že život vzniká všude tam, kde jsou pro to všechny nezbytné podmínky. Je to jen jeden z projevů hmoty. Ovšem inteligentní a technologicky vyspělá pidlivilizace, to je asi hodně vzácná karta. Možná tak vzácná, že přes propast tisíců parseků se s takovým fenoménem nikdy nepotkáme.

Další odpovědi
aliendrone

Vesmír je VELKÝ a víme o něm pramálo. Odpovědět se obecně nedá.

Konkrétně ale třeba život aliendrona je nevýslovně cenný, jeho hodnota je více než astronomická a tak vůbec, což dokonale kontrastuje třeba se sňatkovým untervassermannem zjentkem, který až odejde od věčných slečnolovišť, tak jistě MNOHÉ z dam vydechnou úlevou. O Keplerovi nemluvě. ;) :D :D

ten který je

Myslím si,že jsme na takové úrovni poznání vesmíru asi jako byli lidé ve starověku,kdy stáli na pobřeží moře a podnikali první plavby po blízkém okolí.Jsme na počátku poznání a troufám si říct,že víme hodně málo.Nepředpokládám že bude jednou lidstvo cestovat do vzdáleného vesmíru nebo že pozná jeho podstatu.To se do té doby zničíme sami.

Justin1

Dá se říci, že život je důležitý k tomu, aby něco ve vesmíru mohlo být nejdůležitější. Kdyby nebyl život, neměl by kdo hodnotit důležitost čehokoli ve vesmíru.

dubraro

Těžko říct, jestli nejdůležitější. Rozhodně ale dost důležitá na to, aby byla extrémně dokonale redundatní a odolná a přetrvala miliardy let.
Podstatou života je informace obsažená v DNA. Živí tvorové od jednobuněčných po člověka jsou jen „dopravní prostředek“, který informaci přenáší dál a dál jejím replikováním. Pro vytváření jejich těl je využita jen menší část informačního obsahu DNA. Takových „dopravních prostředků“ je nepředstavitelné množství a část z nich přežije cokoliv. Co je obsahem „zprávy“ takto přes propast věků předávané zatím nevíme.

help7

Já si myslím, že není třeba rozdělovat, co ve vesmíru má důležitější hodnotu. Přece jen vše je jeho součástí a vesmírem je všechno, co do něj patří.
Život je svým způsobem takový jedinečný, protože je živý, jednající sám o sobě. My nevíme, kde se život vzal, proč je něco organické a něco anorganické. Něco má složitější soustavu, něco jednodušší.
Ale vše si je podobné, skládá se ze stejných prvků nebo částic.
Faktem je, že jsem malí, mnoho toho nevíme a přitom jsme jedineční.

Co je a co není důležité? Přiřazování důležitosti, hodnocení a souzení věcí je vlastní pouze lidem. Život, vesmír a věci v něm se samy nehodnotí ani nedělí. Prostě jsou.