Je život návykový, pokud ano, neměl by být zařazen na seznam drog?

Nejlepší odpověď
led

Takúto myšlienku majú väčšinou ľudia pod vplyvom návykových látok a usilovne sa vtedy snažia svoj a niekedy aj cudzí život zničiť…
Normálny človek si svoj návyk na život pestuje a snaží sa ho čo najdlhšie udržať.

Další odpovědi
annas

Řekla bych, že život přímo není návyk, ale opakování určitých činností, které s životem souvisejí, se stává návykem.

Ale určité návyky nám život usnadní, některé ho i prodlouží,, jiné zkracují – třeba zmiňované drogy. Droze ne, životu ano. Život má smysl, droga nikoliv …

Aby se život nestal drogou ani v přeneseném slova smyslu, je třeba dělat to, v rozumné míře to, co člověka baví. Pokud dělá něco pravidelně, dostaví se nějaký výsledek. Změní tak či upraví své zažité návyky či zvyky podle toho, co chce, co je pro něho důležité, podle toho, jak chce žít, s kým chce žít, jaký chce být

Nebrát život jako steroetyp, jako opakující se návyky, ale tak, aby přinášel stále něco nového. . Znát své možnosti a vědět, kdy skončit … Snít a stále se na něco těšit …

Krakis

To nevím,ale žít pro život,nemá cenu žít,to je přežívání…

bubletea

pokud člověk svůj život využívá k jiným účelům než byl stvořen tak ano pokud ne tak ne

Damiana

Život je návykovej a někdy zabíjí…:-)