Usoman

Je zdraví prospěšné si 2× za měsíc dávat 1–2 tablet živočišného uhlí?

Nejlepší odpověď
Edison

Proboha… proč to dělat? Hlavně je to zbytečné.

Další odpovědi
Drap

Je tp naprosto zbytečné, zdraví to neprospěje, spíše si tělo zvykne na nevhodné věci.

marci1

Konzultant pro personalizovanou výživu to nedoporučuje, říká:
„Rozhodně bych nikomu nedoporučil užívat medicinální uhlí v rámci „preventivní detoxikační kúry“. Tento přípravek je určen k řešení akutních otrav a to ještě jen specifického původu! Pokud bych chtěl řešit stavy „auto-otravy“ na podkladě dysbiózy, dyspepsie apod., pak je potřeba zaměřit se především na odstranění příčiny. Jinak řečeno detoxikace spočívá v kauzálním přístupu, kdy se dělají především dietární opatření a celkové změny v životním stylu. Naopak symptomatický přístup, kdy se podávají léky, doplňky stravy apod. bez odstranění příčiny, vidím jako jednu z největších chyb. Při systematické „detoxikaci“ hrají významnou podpůrnou úlohu některé doplňky stravy, ale i bylinky či koření, to je ale nad rámec tohoto tématu“. 🙂

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/aktivni-uhli-neni-prostredek-k-detoxikaci-nabada-jakub-pribyl/

ivzez

Nikoliv.
Je to naopak škodlivé.