Je zdravější špekáček osmažený na oleji, nebo opečený na ohni?

Ptám se proto, že moja tvrdí, že na ohni to „dostává“ karcinogeny. Já s ní nesouhlasím. Kdo má pravdu? Děti to samozřejmě mají radši na ohni. Dnes budou.

Nejlepší odpověď
Arne1

Nejzdravější je ten, který věnuješ nepříteli.

Další odpovědi
Kepler

Ano, na ohni je riziko větší. Jednak snadněji špekouna připálíš, jednak samotný kouř obsahuje karcinogeny. Ovšem když ho malinko zkoksuješ na oleji, pak je výsledek stejný.

Lamalam

Zdravější není žádný. Chutnější je na ohni. Pokud to nepožíráš na kila, tak se nemáš čeho obávat.

zjentek

Ten na ohni ti „vykape“ do ohně. Ten na pánvi se ti rozpustí do pánve, takže není důvod přidávat ojel. Zdravotně to vidím vyrovnaně ;)

https://www.ex­pres.cz/test-expresu-burty-0or-/viral.aspx?c=A160427­_150600_dx-viral_anna

mosoj

Máš problém? Tak si ho ohřej ve vodě. Dříve to bylo běžné.

cochee

Zdravější? O tom nemůže být řeč. Řekněme, méně zdraví škodlivý.

ahold

Ale kouzlo toho opékání na ohni ničím nenahradíš. 😁

anonym

Tak, tak