Curiosity

Je zdravé dávat psovi kousky syrového kuřecího masa?

A taky pro člověka?? Není to škodlivé?? Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je čerstvé, tak by se nemělo nic stát ani člověku. U kupovaných kuřat bych to ale neriskoval. Pro psy je to přirození strava, tak proč jim nedopřát

Další odpovědi
Damiana

Nejsem zastáncem podávání syrového kuřecího masa. Může být sebečerstvější, ale klidně napadené bakteriální salmonelózou nebo parazitární trichinelózou. Není to jen o mase kuřecím, ale i o vepřovém. Tyto druhy masa by měly vždy projít dostatečnou tepelnou úpravou. Ostatně nikdy nevíte dopředu, jak přesně zareaguje organismus, může nastat zvlášť prudká alergická reakce (anafylaktický šok) – ten je bohužel někdy i smrtelný.

jmhad

Pejskovi to dávám.Ovšem odborníci to nedoporučují,že může dostat různé parazity a chovatelé slepic také ne.Prý se naučí je papat.
Ovšem mám pouliční směs u boudy,který chrápe i v mrazu raději venku na sněhu.

Lucijej

Slyšela jsem doporučení od veterináře, že by se psům vůbec syrové maso dávat nenemlo, protože tím by se v něm mohl tím spíš probudit se zesílit lovecký instinkt a touha po krvi… ale co je na tom pravdy, to nevím.