Kryšpín

V roce 1984 bylo zjištěno umístění samohybného děla 2S7 Pion v Žamberku sovětskou okupační armádou. Co to bylo za dělo?

V odtajněných dokumentech CIA je mimo jiné uvedeno, v roce 1984 bylo zjištěno umístění samohybného děla 2S7 Pion v Žamberku sovětskou okupační armádou.
Co to bylo za dělo v době jiných modernějších zbraní? Děkuji za případné vysvětlení.

Nejlepší odpověď
zjentek

Lecos už pamatuji a tuším, že tohle bylo dělo, který umělo vystřelovat jaderný hlavice až na vzdálenost něco málo delší než pětatřicet km, takže paráda ;(
Zmíněnou jadernou munici však rusáci nikdy nedodali, takže se pálilo „normálníma“ granátama, tudíž tato technika u nás stála více či méně na ozdobu ;)
Taková a podobná technika bejvá volně k prodeji, třeba zde:

http://www.ar­mytechnika.cz/na­bidka/pasova-technika/ostatni-pasova-technika/samohybne-delo-2s7-pion

quentos

Takže to děláte naschvál? Provokace?

annas

Nechápu, včera jsem rovněž doplňovala otazník.

zjentek

Já v otázce provokaci nespatřil. Dokonce jsem na ni i odpověděl ..vocogo?