Je zde majitel Nissana – Micry 1,0?

Potřebuji radu. Rozsvítil se mi na palubovce symbol motoru v momentě, kdy otáčky motoru padly na minimum. Po opětovném nastartování motor běží, ale kontrolka stále svítí. Co je příčinou ?
Doplňuji:
Jsem z toho jelen. Chtěl jsem jet na diagnostiku, nastartuji a hle, kontrolka po chvíli zhasla. I po ujetí několika km je vše OK ! Tak kde je chyba, když, jak píšete, musí se resetovat nebo přes diagnostiku poruchu vymazat z paměti ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Až se ti to opět stane, odpoj baterku a po chvilce ji zase připoj. Tím zresetuješ počítač. Takto mně několik let resetovali počítač v servisu za 1400 Kč ! Pak mně to jeden z mechaniků prozradil a již jsem si to dělal sám. Příčinu nikdo nezjistil a nyní když je auto staré , tak to nedělá. Mně osobně neklesaly otáčky na volnoběžnou hodnotu tak jak měly ( výměna krokového motorku také nepomohla). Po odpojení a připojení baterky vše v pořádku. Ještě je dobré po odpojení a připojení baterky nechat motor zahřát na provozní teplotu a teprve pak vypnout. Po resetu si totiž počítač „sám“ načítá hodnoty a učí se jezdit.
Doplňuji:
Takto to bývá u těch lacinějších aut. U aut vyšší třídy se musí nastavovat řídící jednotka v servise. Auto pak po odpojení baterky nejede. Aby se mohla třeba baterka vyměnit a nemusel jsi zbytečně platit za servis, dělá se to tak že se před odpojením baterky připojí třeba dvě ploché baterie ( ty udrží počítač v chodu) a baterie se může vyměnit. To se ale tebe týkat nebude.

Další odpovědi
honza19hk

hoď to na diagnostiku.Přes ni se pozná co to je. Pokud motor maká nebude to nic vvelkého.
Doplňuji:
jestli zhasla nebo ne je jedno,stejně bys to měl dát na diagnostiku,chyba se dá vymazat.

cochee

Podle mě to je u všech aut stejné – ta kontrolka sama nezhasne, až po resetu řídící jednotky nebo sofistikovaněji v diagnostickém softwaru. Jinak souhlas s honza19hk, diagnostika. Ještě dodám, že nepřetržitě svítící kontrolka znamená většinou menší problémek; mazec by nastal až v případě, že by kontrolka blikala.
Doplňuji:
No to je zvláštní, ale třeba to tak Micra má, kontrolka zhasíná sama. Na tu diagnostiku bych i tak jel.

ponovotny

bych na tu diagnostiku zajel i když přestala svítit a oni vám hned řeknou co to je, nebo co to mohlo být. Neznám konkrétně micru, ale u všech aut se pod kontrolkou skrývá víc možných příčin. Na olej máte jinou kontrolku? Třeba pokud by to byl olej tak po dolití se kontrolka zháší sama a je pravděpodobné, že když budete mít málo oleje tak to jednou svítí a jindy zase ne, podle toho jak je auto nakloněné když zaparkujete.