zjentek

Je zcela běžné, aby k ránu bylo venku –6 °C, a zanedlouho okolo 11. hodiny dopolední bylo 6° C?

…a odpoledne pak nad 11 °C?

A co kaluže na zahradě v trávě, kdy prší a zamrzlá zem déšť nesaje? To je taky běžné? To neznám. Kdy to povolí a voda vsákne? To mi v historii nějak uteklo, nepamatuji…

Nejlepší odpověď
Kepler

Takové oteplení lze už považovat za méně obvyklé, zvláště v únoru. Ale je nad náma tlaková výše, inverze je pryč a sluníčko už přece jenom nabírá na síle. Je to v normě.

Další odpovědi
Drap

Ano, je to zcela běžné, zvláště při vyjasnění.Ty kaluže jsou taky zcela běžné. Teplota vzduchu je sice nad nulou, ale zem je promrzlá poměrně hluboko a voda která na ni stojí se ochlazuje a zamrzá.

klumprt

Třeba v červenci bych to pvažoavl za velmi zvláštní. V únoru to není až tak neobvyklé. Už jsem zažil větší podivnosti.