luckykubrt

Je zbožnost přežitkem doby, ve které žijeme?

Podle Bible se ale má ke konci časů rozhojnit.

Nejlepší odpověď
Drap

Pro věřící ne, pro nevěřící ano.

Další odpovědi
mvk

Zbožnost je přežitkem dob naštěstí již dávno minulých.

Gestas

Spíš ateismus je přežitkem doby vlády KSČ.

Sebevědomí

Člověk by měl věřit v něco vyššího. Něco jako vyšší dobro nebo, že půjde do nebe. Je to dobrá motivace k budování lepšího světa.

ivzez

Ne, zbožnost není přežitkem současnosti.

Roman71

Pravá zbožnost skutečně není přežitkem doby a rozhojňuje se přesně tak, jak je v Bibli předpovězeno. Když po roce čtu zprávy o tom, kolik lidí se připojilo k čistému uctívání, nemám pochybnosti o tom, že i toto proroctví je pravdivé.

anonym

zbožnost je přežitkem pro ty kteří naslouchají vědě. Zajímá je jaké věci doopravdy jsou, ne jak si je někdo fantaskně vysnil a svou nepodloženou představu sepsal. Pokud chcete věřit jen pohádkám, berte to z gruntu, proč věřit jen v peklo a nebe, přidejte k tomu vodníky, rusalky, mořské víly, … pak vám možná dojde, že tudy cesta opravdu nevede pro všechny a je mnoho lidí, kteří se už s tak naivním pohledem na svět prostě nespokojí a dávají přednost faktům, pravdě a jejímu systematickému objevování.

luckykubrt

Sebevědomí: Ne do nebe, ale tady na Zemi je třeba vybudovat lepší svět. 😉