Kryšpín

Je zamítnutá žaloba na V. Klause st. z důvodu, že údajně svoz demonstrantů byl zdarma, oprávněná?

Pan V. Klaus starší se vyjádřil, že některá doprava demonstrantů byla zdarma. Bylo na něho podáno několik žalob z řad demonstrantů, kteří tvrdí jak svozy dopovaly. Pokud by policie vyslechla údajně všech 250 tisíc demonstrantů, tak se dotčení mohou dočkat postihu pana V. Klause st.

Odpovědi
Hlada

Myslím, že soudy i policie by se měly zabývat důležitějšími případy a takováto podání by měly zamítat univerzálně.
Žijeme v době, kdy nepravdivé zprávy jsou sice časté, každý si ale může pravdivost ověřit. Kdo chce, snadno si ověří cash flow demonstrací na transparentním účtu, komu se současný stav líbí, toho nepřesvědčí ani rozsudek.

Pepa25

Nešlo o žalobu, ale o trestní oznámení. Nebyla zamítnuta, ale policie nezjistila, že by došlo ke spáchání trestního činu pomluvy. Osobně se domnívám, že hlavní důvod bylo, že V. Klaus st. se za své nepravdivé výroky omluvil (sice podmíněně, ale přece – což je mimochodem u něj poměrně neobvyklá věc).