bolak

Je základním kamenem dobrého přátelství nenávist? (k někomu či něčemu)

Nedávno se tu někdo ptal, jak můžeme sledovat takové vypatlaniny jako jsou Vyvolení. Já se přiznám, já to občas sleduju :) a nešlo si nevšimnout, že se tam za tu dobu vyvinuly určité vztahy, zdálo by se že harmonické, ale jakmile jim vyhodili Thomase (nepřítele č.1), tak ty skupinky přátel do sebe najednou začali rejt :) Zmizel jim prostě společný nepřítel, a najednou zjišťují že toho mají pramálo společného, že vlastně to základní co je spojovalo, byla nenávist ke třetí osobě, na kterou nadávali, kterou imrvére drbali a věčně snili o tom, jaké to bude blaho, až tam nebude…

Nejlepší odpověď
annas

Vyvolené nesleduji, nevím, co se dělo. Byl Thomas něčím výjimečným, že všem vadil? Bývá to často ve skutečném i virtuálním světě … závist – nenávist . Každý je zodpovědný za své myšlenky, postoje i činty …

Domnívám se, že existuje přátelství pravé, pravděpodobné a falešné. Mezi Vyvolenými zřejmě nepůjde o přátelství pravé, ale přátelství falešné, když je spojila za poměrně krátkou dobu jedině nenávist k člověku. Tím se sice dostalli pod úroveň toho nenáviděného, ale to oni neřeší. Nenávist patří k bezmocným, tito lidé nemohu být šťastní …

Nejde jen o tento pořad, ale obecně společná nenávist souvisí s manipulací. Okolnosti člověka odhalují, jaký je, jaké má morální vlastnosti, jaké sleduje cíle …

Důležité ovšem je, jak napsal Dalajláma, že by se člověk měl držet tří R
respektu vůči sobě
respektu vůči ostatním
responsibility – zodpovědnosti za všechny svoje činy.

Kolik jedinců si tato slova uvědomuje …

Další odpovědi
iceT

Nepřítel mého nepřítele je můj přítel,to se říká,ale zřejmě se to nedá aplikovat do života,spíš jen někam do boje.

Nuk nuk

Vyvolené nesleduji, viděla jsem jen před lety úplně první „várku“. Teď nemám televizi a hlavně mě tento druh pořádů nepřitahuje, takže netuším, co se tam děje a dělo… Nicméně k Vaší otázce. nemyslím si, že by nenávist mohla být základem pro přátelství. Skutečné přátelství je hodnota, která nevznikne před kamerou během pár dnů či týdnů, resp. v případě skutečného přátelství na čase tolik nezáleží, spíš na postojích a povahách. Skutečné přátelství je pevný vztah s někým, na koho se můžete spolehnout, komu můžete důvěřovat, o kom víte, že Vás nepodrazí a bude se při nejmenším snažit Vás podpořit a pomáhat Vám. Přátelství je navíc věc dost soukromá, takže ve skupině typu „Vyvolení“ je něco takového hodně málo pravděpodobné. Ti lidé jsou pod tlakem, sledovaní kamerami, zavření na celkem dlouhou dobu na poměrně malém prostoru. Na začátku se neznají a vědí, že se jeden druhého de facto musí snažit podrážet, protože to „vyhazování“ patří k věci. Navíc to až na výjimky bývají určité typy lidí, kteří se do takového pořadu hodí – lidé, zaměření dost na sebe a na materiál a hlavně vzhledově atraktivní. Ale hlavně, v jednotě je síla. Nenávist není základ pro skutečné přátelství, ale může být základem pro určité spojenectví ve snaze takového člověka dostat mimo společnost ostatních. Pokud ti lidé nemají jiné společné zájmy, což Vyvolení mají asi sotva, pak pochopitelně po úspěchu, přijde ponorková nemoc.

bolak

Ale podle mého platí pravidlo, že i dva lidi co nemají vůbec nic společného se můžou začít mít rádi, stačí když najdou někoho, koho nesnáší mnohem víc než sami sebe.

Todle už mi snad nevyvrátíte, ne? 🙂