Kryšpín

Je zakázáno spolujezdci mít nohy na palubní desce, či nikoliv?

K čerpací stanici přijel borec dáma na sedadle spolujezdce nožky na palubce, pumpař při placení měl dotaz, dáma větrá nebo je to moda, borec odpověděl zakázané to není.
Nebylo to žádné ucho, ale mistr okolo 40 let kšiltovku směrem dozadu stroj vyšší třídy puštěná moderní hudba v kukani a kvalitní tetování, náušnice a další ozdoby.

Nejlepší odpověď
Edison

Zakázáno to není. je to ovšem extrémě krátkozraké, spíše nebezpečné. Doporučuji vřele projít si pár odkazů:

https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-krimi/632665/zena-mela-pri-bouracce-nohy-na-palubni-desce-rentgen-devastujiciho-zraneni.html

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=rentgen+no­hy+na+palbn%C3%AD+des­ce&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=%7Bmoz:­distributionID%7D:%7Bmo­z:locale%7D:%7Bmoz­:official%7D&tbm=is­ch

Další odpovědi
quentos

Jak vypadá „borec dáma“?

Reezo

Tož nikdo na nikoho nebude dohlížet na to jestli sedí tak jak má. Navíc spoustu lidí se poučí, až když se stane nějaké neštěstí ( viz. tu zazněl článek na novinkách.cz ).

Těžce poraněná pánevní kost, těžké vykloubení stehenní kosti a zlomenina stehenní kosti a to to dopadlo ještě dobře. Pokud by byl náraz silnější, zranění by mohla být neslučitelná se životem. ( dokážu si představit, že se člověk nabodne na vlastní kosti v nohou. Doslova se mu zarazí do hrudi nebo by mohl být snadno katapultován skrze přední sklo. )
Člověk může být klidně mistr světa v řízení, ale jsou momenty, kdy nic neudělá ani mistr.

Bobek 2

Podle § 9 zákona o provozu na pozemních komunikacích je přepravovaná osoba povinna „být za jízdy připoutána na sedadle bezpečnostním pásem, pokud jím je sedadlo povinně vybaveno“ – zde zákonodárce mlčky předpokládá, že osoba je na sedadle připoutána v poloze v sedě, čímž už je do jisté míry omezeno, v jaké poloze mohou být které končetiny. Jinak platí jen obecná povinnost „neohrožovat svým chováním bezpečnost provozu na pozemních komunikacích“. Jiné povinnosti a omezení lze ze zákona o provozu na PK těžko vyvozovat, protože spolujezdec či cestující ani není účastníkem silničního provozu. Ohledně polohy přepravovaných osob zákon jinak žádné povinnosti ani omezení výslovně nestanoví – pouze tolik, že přepravovaná osoba je povinna dbát pokynů řidiče.

Kelt

Až ta dáme přijde při nehodě o nohy, tak budou oba spokojení

iceT

proto
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=1BexWqfsWHA
a proto
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=EZSOBDx84Z8

Alesh

Zrovna dneska článek na Novinkách na toto téma. Já to osobně nikdy nedělal, páč bych si asi musel sednou dozadu na sedačku, ale to by mě zas bránil přední sedačka v položení noh na palubku, každopádně je to pěkně nebezpečná kravina.

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/auto/cla­nek/poklada-vas-spolujezdec-nohy-na-palubni-desku-desivy-rentgen-s-nasledky-ho-odradi-40311842

cukrar

Není zakázáno žádným předpisem.

anonym

Kdyby došlo k havárii příslušnou dámu nezachrání žádné bezpečnostní prvky a airbag který by ji měl chránit ji ty nohy zpřeláme a vpálí rovnou do tváře. Zda to chce i přesto riskovat by asi měla zvážit sama, otázka je, zda je toho vůbec schopna a zda vůbec má nějaký pud sebezáchovy.

Rokio

quentos: No přece borkyně.

Edison

Mu tam chybí čárka, no…

quentos

To jsem pochopil… těch tam chybí víc a v každým jeho příspěvku, a bláhově si myslí, že to vyváží používáním knižních spojek…

Edison

Ještě mě napadá, že nohy spolujezdce na palubce mohou bránit řidiči ve výhledu. A to už pokutovat LZE.