Avatar uživatele
JájsemRaibek

Je zácpa nebezpečná? Není nakažlivá?

Chystám se k moři a právě čtu, že zejména rakušani mají zácpy. Je taková zácpa nebezpečná a není nakažlivá?
Čím to je, že mají zácpy zejména v letním období?

Upravil/a: annas

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Drap, Danina65 před 2454 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Není zácpa jako zácpa. Nakažlivá není žádná, ale nebezpečnou jsou jistým způsobem obě. Zácpa dopravní způsobuje, že nemůžete vpřed ani vzad.

Velké množství aut na jednom místě způsobuje neprůjezdnost silnice, ale může způsobit i poruchu střevní činnosit, pokud si nemůžete odskočit, a způsobit zácpu.

Ale v tomto případě je „střevní zácpa“ určitě lepší než průjem.

Jinak je třeba předvídat a reagovat tak, jak to obě zácpy vyžadují, pokud je to možné.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano zácpa je nakažlivá. Každý nový přijíždějící se k zácpě přidává, protože mu stejně nic jiného nezbývá. Je svým způsobem i nebezpečná. V zácpách se podstatně zvyšuje riziko srážek. Následky však většinou nebývají kritické. V letním období je potkává zácpa častěji díky většímu pohybu a většímu počtu zúčastněných.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Nakažlivá není, protože to není nemoc, ale může to být symptomem nějaké nemoci. Za určitých okolností, zejména když trvá dlouho, může být i nebezpečná. Mívám nejvýše třídenní zácpu, když změním pobyt, stravu, ale hned se to spraví. Více v http://nemoci­.vitalion.cz/zac­pa/

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Do takové zápchy se dostaneš, ani nevíš jak, to je hned. Tak že v Rakousku i Chorvatsku bacha.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Ale to maj na dálnicích, ne?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Feldkurát s felčarem za Rakouko-Uherska ordinoval vojákům na zácpu, osvědčený klystýr

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Ach jo, to si člověk nevybere. Já zase čtu, že v létě hrozí průjem. No, naštěstí to, že je v létě aspoň nějak vysvětlují, na rozdíl od těch nezdvořilých Rakušanů. To se pak člověk musí ptát tady.:-)

Zdroj: https://www.pro­detox.cz/zacpa-muze-pokazit-dovolenou-jak-se-ji-branit/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
SuzanKa

Ahoj – ano nebezpečná je, pokud se dlouhodobě neřeší. Jinak ale není. Ale je to hodně nepříjemná věc. Ta střeva musí prostě fungovat. Díky nim funguje celý metabolismus. Já jsem s tím taky měla problémy, ale koupila jsem si https://www.sim­plebiotix.cz/ a super. Je po problému.

před 1027 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lurenka

SuzanKo, jak se ten simplebiotix užívá? Nějak dlouhodobě nebo jako řešení akutních problémů?

Avatar uživatele
Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
jáára

2 annas:
Se tak bavěj tři filozofové, co je nejrychlejší na světě…

  1. filozof -světlo je nejrychlejší
  2. filozof -myšlenka
  3. filozof -průjem

jak to?
3.filozof – onehdá to na mě přišlo v noci a než jsem stačil rozsvítit nebo něco vymyslet, tak jsem se posral.

před 2454 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

😁

před 2453 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek