horke-kakao

Je Youtube platforma na stejné úrovni jako televize a jiná média?

Pěkný den, už nějakou dobu se pohybuju v oblasti médií, jak ve světě online zpravodajství, tak ve světě Youtube. Zatímco zpravodajství tvoří novinář, který komunikuje s jinými médii a vytváří zprávy a tváří se nezávisle (i když noviny nikdy nemohou být dost objektivní), tak Youtuber obvykle tvoří zábavná videa, není to ale pravidlem. Na Youtube je možnost video zařadit do sekce Zpravodajství. Proto mě v tomto ohledu zajímá jedna věc, prosím, pište v případě, že s tím máte osobní zkušenost.

Zajímalo by mě, jestli může Youtuber fungovat na stejném principu jako zpravodaj a fungovat tak vlastně jako televize na volné noze. U online zpráv jako Lidové noviny, Blesk, Aktuálně.cz nikdo nepochybuje o tom, že jde o zprávy. K tomu bývají video reportáže a fotky. Co když se člověk rozhodne, že bude něco jako „video-novinář“ na volné noze? Je to vůbec možné? Youtuber funguje jako influencer, objektivní tedy (většinou) není, ale to není žádné médium..

Kam přesně spadá Youtuber a jeho pravomoci, může se brát sám o sobě jako solidní médium, když má své diváky stejně jako televize ? Často jsou to stovky tisíc diváků. Youtube přece funguje také z reklam stejně jako televize. Chtěla bych natáčet videa z některých zajímavých míst, která nejsou běžně přístupná a zajímalo by mě, jestli se lze představit „Jsem Youtuberka/In­fluencerka (jiný pojem?) na volné noze a natáčím videa na platformu Youtube, je možné vyjednat vstup/přístup na místo?“ – Zněla by vám taková otázka divně, myslíte zkrátka, že to může probíhat na stejné úrovni jako jiné médium? Co jsem se dívala, většina Youtuberů tohle také řeší, a na taková místa pak přistupují nelegálně, což se mi ale nezdá jako optimální přístup. I proto tuto otázku řeším.

Děkuju za odpovědi, ocením i odpovědi od někoho, kdo natáčí videa, živí se jako fotograf,nebo youtuber apod.

Odpovědi
Altair-AC

Není ,je pod úrovní televize