Rokio

Je xenofob člověk, který posuzuje jiné podle původu, ale má většinu zemí rád?

Lze nazývat xenofobem osobu, které rozlišuje lidi podle místa jejich původu, ale zároveň se jedná o člověka, který má většina zemí rád a je jen málo zemí, které vysloveně nemusí.

Daný člověk je třeba narůživým cestovatelem a rád navštěvuje jiné země, ale prostě jen obyvatele daných zemí posuzuje podle původu.

Odpovědi
Drap

Může to tak být, ale neni to nutná podmínka

Kelt

Třeba já sympatizuji s Irskem, což ostatní odsuzují. Ti zase preferují Španělsko, kam také jezdí na dovolenou. Ale nikdo nejsme xenofobisté a myslím, že to platí o většině lidí.

Pepa25

Mít rád cizí země (přírodu, památky, cestování) nemá vůbec nic společného se vztahem k cizincům – ten, kdo má problém s cizími či jinými LIDMI je xenofob …

anonym

ty zřejmě narážíš na tuto první větu z wikipedie která xenofobii definuje jako

„Xenofobie je projev chování, který spočívá v nedůvěře, odporu a nepřátelství ke všemu cizímu.“

a předpokládáš že pokud ten odpor necítíš nutně ke VŠEMU cizím pak xenofob nejsi protože tuto definici nenaplňuješ zcela. To je od tebe kupodivu docela zajímavá otázka, samotného by mě zajímalo jak to tedy je, zda skutečně člověk ke splnění definice musí cítit zášť ke všemu cizímu nebo stačí polovina cizinců, nebo jediný národ 🙂 Odpověď tedy bohužel neznám ale na odpovědi co se objeví jsem zvědav, především annas by mohla přijít s hodnotným rozborem, uvidíme, třeba půjde kolem…

Rokio

George: Děkuji za kompliment. Já osobně mám občany asi 80 % cizích zemí rád, k 15 % občanům cizích zemí mám neutrální vztah a je pouze málo občanů cizích zemí, které vyloženě nemusím. Skamarádím se s těměř s každým. Ve městě, kde žijí, se občas bavím s Rakušáky, s Američany, s Poláky, s Francouzi atd. v anglickém nebo německém jazyce. Mezi dobrými známými mám i Roma a chodil jsem do třídy s polovičními Romkou, která byla milá a známky neměla tak špatné. Já jen pouze posuzují lidí podle národnosti, a to hlavně kladně.