arygnoc

Je wikipedie seriózní zdroj informací?

Nejlepší odpověď
annas

V oboru, který znám, jsem našla několik chybných informací. Někdy je lepší ověřit i v jiných zdrojích.

Další odpovědi
dědapetr

Já si myslím,že je a dá se to ověřit i v jiných odkazech.

Becal

Mě wikipedie nikdy nezklamala. Přispívat do ní sice může každý, ale pokud příspěvek někdo zpochybní, oznámí vám, že se nemusí jednat o správnou informaci (s čímž jsem se zatím setkal pouze jednou).

chudst

Wikipedie NENI seriozni zdroj informaci, protoze tam prispivaji normalni lide a neni to overovano (nebo je, ale zase dalsimi lidmi). Pokud potrebujete informaci do bakalarky, do diplomky, wikipedii rozhodne neuvadet!

Co se tyce ale praxe: pro beznou potrebu vam doma nebo i nam tady na odpovedich je myslim wikipedie vcelku dobrym a kvalitnim zdrojem, ktery pro malou informaci neni treba overovat.

fcoop

V podstatě ano.Ale........
Pokud se jedná o důležitou informaci,tak vůbec neškodí ověřit si ji z jiného zdroje.

DDarent

Wikipedia je celosvětově proslavená stránka, jenž obsahuje různé informace, jenž nemusí mít pokaždé pravdu. Může se stát že i profesionálové selhají. Samozřejmě že tyto chyby jsou většinou opraveny ostatnímy (někdy i oprava znamená chybu). 4erpat z Wikipedie je rozumné, ale zkusi informace potvrdit u jiného zdroje.