Avatar uživatele
arygnoc

Je wikipedie seriózní zdroj informací?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? odik, Kerberus, chudst, dědapetr, fablen, P.T. před 4706 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

V oboru, který znám, jsem našla několik chybných informací. Někdy je lepší ověřit i v jiných zdrojích.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Já si myslím,že je a dá se to ověřit i v jiných odkazech.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Becal

Mě wikipedie nikdy nezklamala. Přispívat do ní sice může každý, ale pokud příspěvek někdo zpochybní, oznámí vám, že se nemusí jednat o správnou informaci (s čímž jsem se zatím setkal pouze jednou).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chudst

Wikipedie NENI seriozni zdroj informaci, protoze tam prispivaji normalni lide a neni to overovano (nebo je, ale zase dalsimi lidmi). Pokud potrebujete informaci do bakalarky, do diplomky, wikipedii rozhodne neuvadet!

Co se tyce ale praxe: pro beznou potrebu vam doma nebo i nam tady na odpovedich je myslim wikipedie vcelku dobrym a kvalitnim zdrojem, ktery pro malou informaci neni treba overovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

V podstatě ano.Ale........
Pokud se jedná o důležitou informaci,tak vůbec neškodí ověřit si ji z jiného zdroje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DDarent

Wikipedia je celosvětově proslavená stránka, jenž obsahuje různé informace, jenž nemusí mít pokaždé pravdu. Může se stát že i profesionálové selhají. Samozřejmě že tyto chyby jsou většinou opraveny ostatnímy (někdy i oprava znamená chybu). 4erpat z Wikipedie je rozumné, ale zkusi informace potvrdit u jiného zdroje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek