RoggyBlackie

Je Wicca „černá“ nebo „bílá“ magie, a je dobrá nebo špatná?

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se do odkazu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-nabozenstvi-wicca

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-kult-wicca-dobry-hodny

Jaroslav A. Polák ve svém blogu píší:

„Wicca je náboženství novodobých čarodějnic, se starobylými kořeny v tradicích našich pohanských předků, s vazbou na zasvěcovací linie evropských okultních řádů. Samotné slovo znamená ve staré angličtině "čaroděj.“

Wiccanská etika je do značné míry propojená s magií. Často se jako základní pravidlo uvádí „Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš."

Wiccani věří v účinnost magie a magii provozují, ale – a i v tom se výrazně liší od satanistů – odmítají tzv. negativní magii, tj. magii, která způsobuje újmu. Za nepřípustnou negativní magii pokládají i magii manipulativní (za níž považují například i manipulaci s jiným člověkem pomocí milostné magie)."

atd.

http://jaroslav­polak.blog.id­nes.cz/c/251162­/Wicca-nove-stare-nabozenstvi.html

Když slyším slovo čarodějnice, připomíná mně to středověké čarodějnické procesy. Inkvizitoři soudili čarodějnice např. za to, že vzývaly ďábla, obcovaly s ním, létaly na koštěti na Petrovy skály, atd.

Dnes „rohatého“, nejstaršího boha, uctívají moderní čarodějnice. Kromě dalších bohů..

Ale čarodějnice či čarodějky dnes existují. Věnují se výkladům karet, léčitelství, bylinkám. Hodně lidí věří v magickou moc karet, v to, že je něco mezi nebem a zemí … Mnohé čarodějky si umí získat důvěru, i když třeba v osobním životě šíří zlobu … .opět rozpor mezi bílou a černou magií…

Pravidlo, jímž se Wicca řídí – Činit něco a neškodit je rozporuplné. . Kdo určuje míru toho, co někomu škodí, či naopak neškodí? Každý jedinec má jinou mu zcela jinou představu a její realizace může ublížit. Kdo je činy zodpovědný? Dotyčný se přece se řídil pravidlem. Z toho vyplývá, že těžko stanovit rozdíl mezi černou a bílou magií. I když každý je strůjcem svého štěstí, považují jakýkoliv druh magie jistým zplsiobem za nebezpečný.

Dále jde o určité povinnosti, přikazy, uctívat či dodržovat to a to … Za klad považuji vztah k přírodě.

Dělám osobně raději , co chci, nikoliv to, co musím … I když je pravda, že záleží na tom, jak se člověk chová, jak žije, zda mě nepřesvědčuje, že jeho víra v cokoliv je ta pravá. Nestane se fanatikem.

Ale i v pohádkách byly čarodějnice nejen zlé, ale i hodné.

Další odpovědi
gecco

Wicca není žádná „magie“ – jde o náboženství…
…„je dobrá nebo špatná“… – a kdo to (z)hodnotí??
😉
Pokud jde o mne – nevěřím nikomu, kdo sám sebe označuje za čaroděje nebo mága, podle mých zkušeností jsou to ti největší podvodníci…
___
Na druhou stranu – kdo si hraje, nezlobí – takže pokud si budeš na čarodějnici hrát a nebudeš sama sebe brát příliš vážně, klidně si hrej.
😉

ivzez

Wicca není žádná magie
a u nás ani náboženství.
U nás jde o „módu“.

Je móda dobrá nebo špatná?
To záleží na pohledu toho,
kdo ji hodnotí …

anonym

Každý wiccarián je pohan a každý pohan nemusí být wiccarián,magie je jenom jedna,bílá magie" se vyznačuje pětícípou hvězdou (pentagramem) hrotem nahoru(směřujícímu k nebi),což znamená učit se někdy taky učitel a "magie černá"se vyznačuje pěticípou hvězdou hrotem dolů,což znamená být hotový,vyučený(pro jistý účel)duševně obrácený,dospě­lý(vůči lidskému okruhu – práce nebo mentálně vůči přírodě – rozumět lidské duši,Dobro je být výkonný a zlo je nevědomost.Být mentálně dospělý znamená spíš být univerzální než být vyšlechtěný a pohybovat se jen V.I.P.
Doplňuji:
p.s. Je veliký rozdíl mezi magií na intelektuální úrovni a čarodějnické praxi(svévolný panteismus=vě­domější následky zákonu magického odrazu,,jde o mechanické principy nikoliv o slepou naivitu!).

Naudi

Wiccanství je samo o sobě náboženství, ve kterém se magie používá, ale taky nemusí. Hlavním motem, neboli Wiccan Rede, je: ,,Dělej, co chceš, pokud to nikomu neuškodí." Takže zde převládá především bílá magie. Jestli se někdo zabívá černou magií, je to spíš magik, mág, nebo něco podobného :)